Cestujete na dovolenku autom? Poradíme vám, ako sa z detí nezblázniť

Veroniky Rosputinská 0

foto: sxc.hu

Celý rok sa tešíte na to, ako sa v lete zvalíte do teplého piesku a budete si užívať morský vánok a rodinnú pohodu. No s predstavou sladkého oddychu sa často spája stres z cestovania, pretože aj šesť hodín v aute môže vášmu dieťaťu pripadať ako celá večnosť. Na otázky typu „Kedy tam už budeme?“ odpovedáte prvé dve hodiny ešte pokojne, ďalšiu hodinu vás to začne otravovať a v polovici cesty sa idete zblázniť. Ako z tejto situácie von?

Cestovanie na dovolenku autom je pre mnoho rodín ideálnou voľbou. Oproti iným formám dopravy je často omnoho lacnejšie a navyše, pri deťoch potrebujete mnoho batožiny, ktorú jednoducho naložíte pred domom do kufra a po dovolenke zas vyložíte. Negatívom je ale fakt, že dopraviť sa do vytúženej destinácie trvá aj niekoľko hodín, ktoré sú pre vaše ratolesti hotovými mukami.

Sedieť pripútaný na sedadlo, alebo ešte horšie, v detskej autosedačke, nie je u detí obľúbené. Prečo? Pretože sa nudia a nuda je niečo, čo je porovnateľné so stavom, ktorý vy prežívate keď zistíte, že sa vášmu anjelikovi podarilo spáchať nejakú neplechu. Ak teda nechcete, aby mala vaša ratolesť z cestovania negatívny zážitok, mali by ste sa na neho dôkladne pripraviť.

Deti sú hravé a to je dôvodom, prečo ich cestovanie ubíja, no zároveň vašou šancou, ako ich pozornosť od monotónnej cesty odpútať. Existuje nespočetné množstvo slovných hier vhodných práve do auta, od hádaj na čo myslím až po vymýšľanie čo najväčšieho počtu slov na určité písmeno. Tie však deti po čase omrzia, rovnako ako pár milovaných hračiek či cédečko s obľúbenými pesničkami. Ale čo všetky bez rozdielu veku či pohlavia milujú? No predsa rozprávky.

Ideálnou voľbou, ako zabaviť dieťa počas posledných hodín cesty, je pustiť mu rozprávku. Atmosféra v aute sa upokojí, drobec bude spokojný a vy načerpáte sily, ktoré ešte v ten deň budete určite potrebovať. Mnoho rodičov sa však bojí dať do ruky dieťaťu svoj notebook, predsa len, nie je to lacná záležitosť. Navyše, je v ňom mnoho dôležitých materiálov a riziko poškodenia priveľké. Alternatívou sú prenosné DVD prehrávače.

DVD prehrávač PDXG 972 od GoGen navyše v balení obsahuje okrem slúchadiel aj dva gamepady, takže okrem rozprávok sa deti v aute môžu aj zahrať. K prehrávaču dostanete tiež dvojgigovú pamäťovú kartu s retro hrami ako Teris, adaptér do auta, diaľkové ovládanie a brašňu na prenášanie a uchytenie na sedadlo auta.

– PR –

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár