Prenosné DVD prehrávače: zábava pre deti, pokoj pre šoféra

jarka 1

Deti v aute nevydržia sedieť dlho pokojne, vždy ich musíte niečím zaujať alebo zamestnať. Obľúbené knižky a hračky sú samozrejmosťou. No ani s nimi sa nebudú hrať dlho a rodičov začnú ostreľovať nevyčerpateľnou zásobou otázok. Ak vás to pri jazde neruší a rád/rada s deťmi počas cesty diskutujete, ste vo výhode.

Výskumy však tvrdia, že až o 13 percent sú reakcie vodiča s deťmi v aute pomalšie a jeho sústredenosť klesá.

Absolútne neoceniteľnou technológiou sú (prenosné) DVD prehrávače. Automobilky ich ponúkajú ako doplnkovú výbavu. No môžete si zabezpečiť aj prenosné DVD prehrávače s jednou, prípadne dvoma obrazovkami. Dnes už nájdete aj prehrávače s dvoma mechanikami, tzn. každá obrazovka prehráva inú rozprávku alebo film.

Možno si myslíte, že so sebou budete musieť voziť aj kvantum CD-čiek. Nie je to tak. Mnohé z týchto technológií sú vybavené USB portami a dokonca aj čítačkami pamäťových kariet.

Okrem toho deti si na určitý čas obľúbia jednu, dve rozprávky a tie dokážu pozerať donekonečna.

V dnešnej dobe nájdete na trhu naozaj veľké množstvo značkových aj neznačkových prenosných DVD prehrávačov s jednoduchou montážou vo vozidle. Väčšina ľudí volí lacnejší variant, ktorý prehrá všetky formáty. (…dozvedela som sa z rôznych internetových diskusií…)

Z hľadiska bezpečnosti by som volila prehrávač so zabudovanou mechanikou a obrazovkou, tzn. taký do ktorého sa CD alebo DVD zasúva a v prípade kolízie tam nie sú časti, ktoré by sa mohli uvoľniť, či otvoriť, a tak ohroziť pasažierov.

Prenosné DVD prehrávače:

Výber je naozaj nesmierne veľký. Predtým, ako začnete hľadať v obchodoch, či na internete, si určite kritéria, napr. čo od prehrávača očakávate, akú sumu budete ochotný investovať a či je pre vás dôležité mať značkové prehrávače a nezabudnite na bezpečnosť v prípade nehody.

Existujú:

– DVD prehrávače umiestnené v strope vozidla
– DVD prehrávače s obrazovkami umiestnenými v hlavových opierkach
– prenosné DVD prehrávače s jednou obrazovkou
– prenosné DVD prehrávače s dvomi obrazovkami
– prenosné DVD prehrávače s dvomi obrazovkami – dvomi mechanikami

Video v anglickom jazyku prezentuje jedného z výrobcov prenosných DVD prehrávačom, u ktorého ma zaujal systém upevnenia vo vozidle:


Čo ponúka trh?

V tabuľke nájdete technické údaje šiestich prenosných DVD prehrávačov:

Fotozdroj: www.next-base.com, www.sencor.sk
Video: www.youtube.com
Zdroj: www.hej.sk
           www.heureka.sk
          www.pricemania.sk
           www.najnakup.sk
           www.phillips.sk
           www.sencor.sk
           www.sigmatekcomputer.com
           www.next-base.com
           www.idealo.de
           www.preis.de

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Toto leto sme cestovali na juh Talianska autom a cesta nám trvala 20 hodín. Mali sme v aute prenosný DVD prehrávač umiestnený v hlavových opierkach a deťom to dosť pomohlo prekonať cestu, hoci to neznamená, že by celých 20 hodín pozerali rozprávky. Jediný problém bol v tom, že obrazovku im osvetlovalo slnko a obraz videli len slabo, preto sme im okná zakryli dekami (autoclony sú málo) a potom to už bolo dobré.

Pridaj komentár