Nafukovacia autosedačka BEDI

jarka 0

Na trhu sa objavila prvá nafukovacia autosedačka. O tento vynález sa postarali naši českí susedia, ktorí ju vymysleli, navrhli a vďaka firme Gumotex aj zrealizovali. Poviete si, je to hlúposť, ako môže byť autosedačka (detský zadržiavací systém) nafukovacia, veď pri kolízii praskne! No opak je pravdou.

Nafukovací zadržiavací systém vyhovel v crashtestoch, je univerzálny a určený pre deti s hmotnosťou 15 – 36 kg, teda približne od 3 rokov a do výšky 150 cm. Na bočnej strane je vybavený špeciálnym prepúšťacím ventilom, ktorý vypustí prebytočné množstvo vzduchu, v prípade, že sa objem vzduchu v autosedačke zvýši, napríklad v teplých dňoch. Dostanete k nej aj malý kompresor, no rýchlejšie ju nafúkate ústami. V ponuke je aj praktický poťah, ktorý môžete prať.

Určite nie je určená na každodenné použitie, no cenou a použiteľnosťou poteší hlavne tých, ktorí ešte deti nemajú alebo ich nevozia pravidelne, prípadne tých, čo sa chystajú na dovolenku a pri predstave, že musia so sebou brať aj detskú autosedačku ich oblieva pot. BEDI je ľahká a skladná, môžete ju voziť v aute bez toho, že by zaberala veľa miesta.

Nápad sa mi páči, no napriek tomu by som bola opatrná. Vzhľadom na to, že pri testovaní detských zadržiavacích systémov boli, s ohľadom na bočné airbagy na zadných sedadlách pri bočných nárazoch, sprísnené pravidlá, by som autosedačku neumiestňovala na krajné zadné sedadlá. V prípade kolízie a následného nafúknutia airbagov by ochrana dieťaťa nemusela byť dostatočná.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár