Mami, ja sa nudím!

Mária Kohutiarová 1

Túto vetu „milujem“. Hlavne v aute.

Cestujeme veľa a ďaleko. A tu je pes v nude zakopaný: ako zabaviť decká v aute, keď ich už nebaví čítať, keksy dôkladne pomrvili pod sedačky a už ich nič iné „rozumnejšie“ nenapadá, ako kopať do sedadlá pred sebou.

Mám najnovší objav čo funguje!

Vymyslel ho náš najstarší, už dlho nás s tým opaľoval a musím povedať, že to nemalo chybu.

Princíp je jednoduchý:

Nájsť čo najrýchlejšie v obci okolo ktorej – alebo cez ktorú – prechádzame kostol, školu, škôlku, obecný úrad. Hra sa dá rozšíriť samozrejme aj o obchod, poštu, políciu a všeličo iné – nám na začiatok stačilo toto.

Za každý objekt, skoro zbadaný, dostal bod vždy ten, kto ho prvý objavil.

Zábava to bola perfektná: oči sme mali všetci na stopkách, jazyk naštartovaný, dosmiali sme sa, ako nikdy.

Deti už boli také nažhavené, že sústavne – pre istotu – počas cesty cez množstvo východoslovenských dediniek plných kostolov opakovali: „Ko… ko… ko…“ Aby mohli povedať prví „Kostol!“

Dokonca aj naši drobci vykrikovali: „Vidim kotol!“ Čo sa samozrejme nezaobišlo bez ďalšieho smiechu.

Pravdu povediac, občas sa tam vyskytla aj víziová fatamorgána a tak sme občas mali pocit, že už nevidíme nič alebo vidíme more veží… 😉

Isté je, že svoj účel to splnilo: deti vyše hodiny boli zabavené, čo je pri našom počte absolútny rekord vo výdrži a zábave v aute.

Skúste.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. My sme taketo nieco hravali ako deti. Tiez sme cestovavali daleko a tiez nasa mama chcela zastavit unudene mrncanie v aute. A tak vymyslela hru kto zbada prvy gulu (drustveny vodojem v obciach) – ten vidno podobne ako kostolne veze dodaleka. Lenze – ked sme zacali hrat, zacali sme sa hned hadat, kto prvy tu alebo hentu gulu zbadal a tie zvady zas nevydrzal nas tatko sofer, a bolo po hre. A ja sa mu dnes (ako obcasna soferka co vozi vadiace sa deti) nedivim :-))

Pridaj komentár