Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?

hannah 0

Takto pred časom som rozjuchane písala o tom, ako sa auto môže stať ideálnou kabelkou. Má to však svoje limity.

Upratovať ho treba bezpodmienečne v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete.

Hm, udalosti posledných dní ma však nútia bilancovať, že auto je v prvom rade…

…technické zariadenie

ktoré je v svojej podstate pre mňa nempochopiteľné. Na rozdiel od kabelky sa v prípade poruchy nové zo skrine vyťahuje oveľa ťažšie, aj do kontajnera ho len tak nevyhodíte;-)

Posledná zima mi technické limity môjho trhača asfaltov preverila zásadne. Podľa metódy hrčkavenia sa ešte k tomu všetky prúšvihy diali asi v týždňovom rozostrele a samozrejme v jediných štyroch dňoch hmly a poľadovice.

Pragmatické zistenia:

Mágia elektronickej autodiagnostiky

Nepríjemná je skutočnosť, že ten malý červený šroubováčik, čo mi svieti pri D, nie je nápad, že mám mužovi kúpiť náradie na Vianoce. Osobitne ma zaskočilo, že aj keď diagnostika ukazuje chybu jedného čidla (80 écok, týždeň bez auta), je to vlastne chyba druhého čidla (80 écok, týždeň bez auta). Najhorší pocit – šliapnete na plyn pod mostom Lafranconi pri výjazde na diaľnicu a auto ide 30. Aj keď vrazíte opätok do podlahy (škoda lodičky).

Povinná výbava polovodiča

Základom mojej povinnej auto výbavy by nemala byť len reflexná vesta a lekárnička, ale aj geolokátor a mobil. V blahej nádeji, že deťom (sebe?) urobím radosť (po návšteve zubára, kde im našli asi 200 kazov), som sa vybrala na výlet. Miesto prechádzky som riešila, či je zemiaková placka bežný vzhľad mojej pneumatiky. Následne, čo je hever, kde je hever, kde sa ukladá hever, kde je rezerva, kde je otec, kde sú deti, kde je sever;-). Preto nikdy nezabúdajte na mobil. Už len aby ste potešili rodinu, čo s vás vyrástlo;-)

PS: letná guma údajne v zime zle brzdí, obzvlášť na prednom kolese. Vďaka za pneuobchod, kde dodali náhradnú zimnú za 48 hodín. Zrejme niekde žije spoločenstvo zúfalých manželov šofériek.

Nedbajte na fóbie

Od zážitku s defektom som zistila, že autoškolové: “pred jazdou skontrolovať stav vozidla“ môže viesť k psychickým poruchám. Pocit neustáleho divného klepotu ma sprevádza už dva týždne. Stiahla som zvuk na Offspringu a zrazu klepe všetko. Že ide o fóbiu mi došlo, keď som dnes s podozrením kontrolovala nákupný vozík, či nemá defekt, keď tak divne zatáča.

Najsamsexi bolo, keď mi prestal svietiť predný reflektor. Hmla, tma, predo mnou cesta cez celé mesto, po diaľnici, cez tunel…. Telefonická konzultácia môjho muža znela, to nevymeníš, choď dom. Tož som s kŕčmi v bruchu došla. Na druhý deň ráno miesto šroubovácika svietila žiarovečka opäť. Mala také pekné čiarky, ako keď v komikse kreslia, že hlavný hrdina ma skvelý nápad. Siahla som po návode k autu, pod heslom všetko sa dá naštudovať, že idem reflektor vymeniť. Návod bol v holandštine, obrázky vystačili na otvorenie kapoty. Zatvorenie kapoty. Odchod domov s hmlovkami, však tie by mali tiež naznačiť, pokiaľ to auto mám.

Auto ma zaskočilo. V podstate hneď viac krát. Zistila som, že som a asi navždy zostanem “polovodičom” 🙂

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (22 hlasov, priemerne: 4,90 z 5)
Loading...

Pridaj komentár