Dámska jazda s Renaultom

barbora 0
foto: RENAULT Slovensko

RENAULT Slovensko už po tretíkrát zorganizoval toto podujatie, aby nám ženám sprostredkoval všetko tak, aby sme sa cítili príjemne, uvoľnene a výnimočne.

Okrem možnosti zajazdiť si na všetkých, aktuálne predávaných, modeloch značky Renault a Dacia, mali prítomné dámy možnosť vyskúšať množstvo dobrôt nielen na tanieri. Mohli si dopriať napr. thajskú masáž, nechať sa nalíčiť, či vyskúšať nový vlasový styling.

Súčasťou programu, ktorým sprevádzal Marek Vašut, bol aj koncert Jany Kirschner a módna prehliadka Jany Pištejovej.

A prečo sa vlastne RENAULT rozhodol zorganizovať Dámsku jazdu?

„Pretože ženy už dávno nie sú „spolucestovateľkami“ na sedadle spolujazdca. Sú emancipované, aj keď príde na rozhodovanie o kúpe nového automobilu. Už dávno neplatí fakt, že žena pri jeho výbere prihliada len na jeho farbu či podsvietenie zrkadielka v slnečnej clone. Pre súčasné ženy automobil napĺňa potrebu každodennej mobility, bezpečia, pohodlia a komfortu počas kratších aj dlhších ciest. A práve ženy sú omnoho citlivejšie a zainteresovanejšie keď príde na tému životného prostredia. No a všetko toto sú dôležité faktory vývoja a výroby automobilov značky Renault, ktoré dámy mali možnosť testovať až do zotmenia.“

Jedna z účastníčok na záver získala hlavnú cenu – novučičký Renault Twingo, ale s darčekom odchádzali všetky dámy.

Skúšobná jazda – Renault Espace

Keďže najväčšia „bitka“ bola o kabriolety, nebol problém dostať sa k priestrannému rodinnému modelu Espace.

Skúšobný model bol vybavený automatickou prevodovkou, takže jazda na ňom bola pohodová. Prvé, čo mi padlo do očí, bolo, že úplne iný stredový panel prístrojovej dosky – bol celkom bez ovládačov. Prekvapivo sú ale všetky ovládače umiestnené v dosahu a ovládanie je naozaj intuitívne – zvyknúť si na úplne iné usporiadanie displejov a ovládačov za približne 15 minút jazdy by som predtým považovala za nemožné ☺. Zaujalo ma aj panoramatické strešné okno a celkovo výborný výhľad.

Aj keď Espace nie je žiadny drobček, motor reagoval veľmi pružne. Riadenie bolo maximálne pohodlné.

Výhodou Espace je veľkosť a variabilita vnútorného priestoru, ktorú som ale nemala čas preskúmať, pretože na jazdu už čakala ďalšia šoférovaniachtivá záujemkyňa.

Ešte dodám, že ani drobné žienky nemali problém šoférovať úžitkové vozidlá ako Renault Trafic či Master ☺.

 

Dámska jazda s Renaultom bola skvelá. Škoda len, že sa mi na poslednú chvíľu nepodarilo zohnať niekoho, kto by sa nechal rozmaznávať so mnou. Táto akcia je ako stvorená pre príjemné chvíle s kamoškou – možnosť trochu si oddýchnuť od každodenného stereotypu neprichádza často. Už sa teším na budúci ročník 😉

 

Fotogaléria Dámska jazda Renault 2010

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,80 z 5)
Loading...

Pridaj komentár