Zastaví vás policajt a chce od vás dýchanie z úst do úst?

Zdenka Alföldiová 0

Slovenský Červený kríž a Policajný zbor SR na základe vzájomnej dohody o spolupráci aj tento rok pokračujú v preverovaní znalostí poskytovania prvej pomoci u vodičov na slovenských cestách.

Slovenský Červený kríž sa pripojil k iniciatíve a výzve Európskej charty o bezpečnosti  cestnej premávky s cieľom znížiť počet obetí dopravných nehôd. Preventívna akcia SČK a PZ SR sa začína v pondelok 6. júla a potrvá do piatku 10. júla. Dobrovoľníci a zamestnanci SČK preveria úroveň vedomostí vodičov v oblasti poskytovania prvej pomoci, príslušníci PZ SR sa zas zamerajú na kontrolu autolekárničiek. 

Len polovica vedela poskytnúť prvú pomoc

V roku 2014 bola len polovica oslovených vodičov úspešná v správnom poskytnutí prvej pomoci. Dúfame, že tento rok budú oslovení vodiči vedomostne aj prakticky zdatnejší.

Absolvovať 8-hodinový kurz prvej pomoci raz za život – pri získaní vodičského oprávnenia – nestačí, vedomosti  a zručnosti si treba pravidelne obnovovať. Všetkých preto pozývame na kurzy prvej pomoci, ktoré môžete absolvovať v ktoromkoľvek z 38 spolkov Slovenského Červeného kríža aj počas dovolenkového obdobia.

Viac na:  kurzy prvej pomoci za 8 hodín

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár