Viete, kam umiestniť trojuholník pri nehode?

redakcia 2

Trojuholník vám môže zachrániť život – keď ho viete správne použiť. Aká je tá správna vzdialenosť ale aj čo všetko je dobré mať v aute pre nečakané situácie?

shutterstock

Bezpečnosť na cestách je prvoradá

Povinná výbava osobných automobilov je nevyhnutná súčasť výbavy každého vozidla. Skontrolujte si, či máte v aute všetko, aby ste neostali bezradne visieť na ceste, nevedeli pomôcť iným alebo nedostali zbytočnú pokutu.

Odborníci z AAA AUTO, ktoré oslavuje svoje 25. výročie na trhu, zostavili bezpečnostný balíček, ktorý by nemal chýbať v žiadnom vozidle. Okrem povinných prvkov obsahuje aj položky naviac.

Najdôležitejšou súčasťou povinnej výbavy auta je bezpochyby autolekárnička. Pozor si však dajte na dátum spotreby zdravotníckeho materiálu, ak je len jeden modul po exspirácii, považuje sa celá lekárnička za neplatnú.

Pokuta môže dosiahnuť až 50 eur.

V povinnej výbave každého vozidla nesmie chýbať ani bezpečnostný odev. Reflexné vesty musia byť umiestnené v dosahu zo sedadla vodiča. Súčasťou výbavy je i homologizovaný výstražný trojuholník.

Bezpečnostný set môžete práve teraz získať v súťaži na portáli rodinka.sk :

Vyhrajte bezpečnostný set a autolekárničku!

Foto: Ingimage.com

Ako ďaleko od auta treba umiestniť trojuholník?

V prípade, že sa auto stane prekážkou cestnej premávky, musí sa vodič obliecť do výstražnej vesty a v čo najkratšom čase umiestniť výstražný trojuholník, a to v dostatočnej vzdialenosti od miesta prekážky, aby ho prichádzajúci vodiči včas a zreteľne videli.

Na obale býva návod na použitie s odporúčanou vzdialenosťou umiestnenia od vozidla.

V obci to býva minimálne 50 m a na diaľnici 100 metrov od auta. Ak nestojíte na rovnej, ale na kľukatej ceste, umiestnite trojuholník pred zákrutou.

Foto: Ingimage.com

Zídu sa aj rukavice a ťažné lano

Hoci ťažné lano nepatrí do povinnej výbavy auta, nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať a pomôže vám dostať sa z komplikovanej situácie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár