Gašparkova dopravná výchova – divadielko

PR 0

Predstavenie Gašparkova dopravná výchova naštudovalo Divadlo Úsmev, ktoré sa s ním rozbehlo do rôznych kútov Slovenska.

„Deti celou rozprávkou sprevádza postava Gašparka, ktorý im zrozumiteľnou, pútavou a vtipnou formou objasní základy bezpečného správania sa v rámci cestnej premávky,“ popisuje Ludmila Frištěnská PR & Marketingová manažérka Divadla Úsmev.

Rozprávková inscenácia je, navyše, obohatená o hudobný sprievod pesničky.

Divadelná roadshow Gašparkova dopravná výchova

Vo vybraných slovenských materských školách sa práve hrá 40 rozprávkových predstavení, ktoré sú registrované v projekte Goodyear Bezpečná škôlka.

„Základom nášho projektu je vybavovanie materských škôl reflexnými vestami na zvýšenie viditeľnosti malých školáčikov, a tým aj na ich bezpečnosť  pri pohybe v cestnej premávke. Do škôlok ďalej dodávame rôzne edukatívne predmety na výučbu pravidiel cestnej premávky. Divadelné predstavenie vnímame ako ďalší prvok, ktorý môže nenásilnou a pre deti zábavnou formou prispieť k osvojeniu si základných dopravných pravidiel., Je to aj jeden z cieľov projektu Bezpečná škôlka, „povedala Katarína Ardová Marketing & PR koordinátorka spoločnosti Goodyear Dunlop Tires.

Projekt je zameraný na zvýšenie bezpečnosti detí v cestnej premávke. Nosiť vesty by mali  nielen deti, ale aj ostatní účastníci cestnej premávky – chodci a cyklisti. Uľahčilo by to život aj vodičom, ktorí by tohto účastníka cestnej komunikácie videli s ďaleko väčším predstihom a mohli by tak prispôsobiť svoj štýl jazdy.

Podľa výskumu, ktorý porovnával  viditeľnosť osoby v reflexnej veste a bez nej, vodič zaznamená chodca bez reflexnej vesty o 5 až 15 sekúnd neskôr, v závislosti od konkrétnych svetelných podmienok. Pri rýchlosti nad 60 km za  hod.  tento rozdiel predstavuje vzdialenosť minimálne 100 metrov prejdených navyše, čo v kritickej situácii môže rozhodovať o ľudskom živote.

O projekte Goodyear Bezpečná škôlka:

Spoločnosť Goodyear Dunlop Slovakia Tires je vďaka najnovším inováciám technológií a materiálov známa svojím zodpovedným prístupom k bezpečnosti vodičov. Už v roku 2008 sa rozhodla podporovať bezpečnosť na cestách ďalšími aktivitami a zamerať sa na najmenších, avšak najohrozenejších účastníkov cestnej premávky, deti z materských škôl.

V rámci projektu sú materské školy, ktoré sa do projektu registrujú, vybavené súpravou reflexných viest pre deti a dospelých a môžu sa zapájať do ďalších súťaží a akcií. Projekt má za sebou už štyri úspešné ročníky, a to nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku. V priebehu rokov sa projekt rozšíril aj do ďalších krajín, napr. do Maďarska, Slovinska alebo do Chorvátska. V regióne Čechy – Slovensko – Maďarsko sa do projektu doteraz zapojilo takmer 2 500 materských škôl. 

Registrácia nových škôlok prebieha prostredníctvom webových stránok www.bezpecnaskolka.sk, kde si škôlky môžu zároveň nájsť ďalšie informácie o aktuálnom dianí, o súťažiach a o tipoch, rodičia sa tu  dozvedia napríklad ako bezpečne cestovať s deťmi a deti môžu navštíviť databázu online hier, maľovaniek a kvízov.

Ďalšie zaujímavosti a aktuality, týkajúce sa témy detí a ich bezpečnosti v cestnej  premávke, nájdete tiež na Facebooku Bezpečnej škôlky: www.facebook.com/bezpecnaskolkaSR

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár