Detské dopravné semináre s Volvom

ts 0

Spoločnosť Volvo Group Slovakia zorganizovala v priebehu marca už po druhýkrát detské dopravné bezpečnostné semináre pre deti zo siedmich základných škôl na Slovensku.

Bezpečnosť a značka Volvo

idú spolu ruka v ruke už dlhé desaťročia. Práve preto sme pristúpili už druhý rok po sebe k vzdelávaniu v oblasti bezpečnosti aj pre tých najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, detí.

Detské dopravné semináre nemajú za úlohu suplovať úlohu dopravnej výchovy, no radi by sme ju doplnili, prípadne spestrili.

Do šiestich Truck centier, ktoré sú na Slovensku v Senci, Nových Zámkoch, Topoľčanoch, Žiline, Zvolene a Prešove, sme pozvali deti, ktorých školy sa nachádzajú v ich blízkosti. Tento rok padla voľba na nasledovné školy:

  • ZŠ Pavla Marcelyho, Drieňová, Bratislava,
  • ZŠ s MŠ Bánov,
  • ZŠ Jána Amosa Komenského, Tvrdošovce,
  • Základná škola J.Hollého, Topoľčany,
  • ZŠ s MŠ Gaštanová – Elokované pracovisko, Žilina,
  • Základná škola Spojová, Banská Bystrica,
  • ZŠ s MŠ Kapušany

Semináre sú určené primárne pre deti, ktoré navštevujú 3. a 4. ročník základnej školy. Aby sme semináre ešte viac zatraktívnili, deti boli rozdelené do troch skupín.

Prvá skupina mala teoretickú prípravu, pri ktorej sa hravou formou dozvedeli základné pravidlá bezpečnosti, ktoré platia pre chodcov a cyklistov na cestách, ako po cestách a chodníkoch sami chodiť, navyše absolvovali aj teóriu križovatiek a základy dopravných predpisov.

Druhá skupina išla na prehliadku servisnej haly, kde za sprievodu kvalifikovaného pracovníka odhalili tajomstvá montážnej jamy, pozreli si kamióny zospodu a dozvedeli sa, ako sa také veľké nákladné vozidlá opravujú.

Tretia skupina absolvovala praktické cvičenie vonku pri súprave ťahača a návesu, kde sa dozvedeli, ako správne okolo kamiónu chodiť, kde ich ešte vodič vidí a kde už nie a že hrať sa na schovávačku poza kamión nie je práve najlepšia hra. Nakoniec sa všetky deti dostali aj do kabíny a absolvovali malú skúšobnú jazdu v areáli. Klaksón takmer neprestával znieť a radosť v očiach hovorila, že tento deň skutočne stál za to.

Po absolvovaní každého cvičenia sa skupiny vymenili, takže každá absolvovala všetko.

Žiaci od nás neodišli s prázdnymi rukami, ale v taške ich čakala výstražná vesta, reflexná nálepka, ceruzky, omaľovánka, model ťahača s návesom a samozrejme občerstvenie.

Ďakujeme všetkým školám za spoluprácu a tešíme sa na ďalší rok!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár