Pre dámy už nie je šmyk prekážkou!

redakcia 1

Druhú októbrovú sobotu pripravila sieť pneuservisov Premio pre vodičky Dámsku jazdu – Školu šmyku, na ktorej účastníčky získali vedomosti o bezpečnej jazde a mohli si priamo na vlastnej koži vyskúšať správanie sa auta pri šmyku a jeho bezpečné ovládanie v krízovej situácii. Podujatie sa konalo na letisku v Piešťanoch v spolupráci s Tempus Max Cars.

Školu šmyku viedol Martin Bezděka, inštruktor spoločnosti Tempus Max Cars. Na úvod bola pre prítomné dámy pripravená prednáška o bezpečnej jazde a správaní sa auta v šmyku. Následne si teoretické vedomosti mohli vyskúšať aj v praxi. Počasie a podmienky na dráhe boli typicky jesenné a ako stvorené pre takýto druh tréningu. Program bol rozdelený do dvoch blokov, pričom počas jedného si skúšali jazdu zručnosti, v druhom bloku sa spoločne s inštruktorom učili zvládať rôzne typy šmykov – pretáčavý aj nedotáčavý. Pre tie z dám, ktoré mali záujem vyskúšať si jazdu aj v inom ako svojom aute, boli pripravené vozidlá značky BMW.

„Na cestách sa denne stretávame s nebezpečnými, ba až krízovými situáciami, ktorým musíme čeliť. Dobré auto a kvalitné pneumatiky samozrejme veľkou mierou prispievajú k bezpečnosti v cestnej premávke, ale bez praktických skúseností môže mať aj nevinne vyzerajúca situácia nepríjemné následky. Práve preto je dôležité, aby každý vodič presne vedel, čo môže od svojho auta očakávať. Dámy teraz mali v rámci projektu Dámska jazda jedinečnú príležitosť získať skúsenosti z ovládania auta v krízových situáciách, ako aj zistiť, ako sa v takýchto situáciách správa práve ich vlastné auto,“ povedal Štefan Marchalín zo spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia.

Podujatia sa zúčastnili okrem mediálne známych osobností a novinárov aj výherkyne súťaže, ktorú Premio organizoval na jar tohto roka v spolupráci s denníkom Plus 1 deň. Škola šmyku bola usporiadaná v rámci projektu Dámska jazda, ktorý Premio odštartoval v minulom roku. Hlavným cieľom je okrem osobitého prístupu v každom zo siete Premio pneuservisov poskytovať ženám – vodičkám aj užitočné informácie a rady, aby sa na cestách cítili bezpečnejšie.

Premio pneuservis spolupracuje so spoločnosťou Tempus Max Cars a ich testovacím vozidlám BMW poskytuje kvalitné pneumatiky značiek Goodyear a Dunlop. Tie sú využívané hlavne počas kurzov bezpečnej jazdy, kde je najviac vidieť rozdiely v kvalite pneumatík a ich správaní sa v krízových situáciách. S pneuservisom Premio ste sa mohli naposledy stretnúť aj v nedeľu 18. októbra 2009 na novootvorenom okruhu SLOVAKIARING v rámci podujatia Racing Day určeného pre verejnosť.

Viac informácií nájdete na adrese www.premio-pneuservis.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár