Rozprávky o dopravných značkách 2 (recenzia)

Barbora Čambálová 0

Po roku prichádza druhý diel poučnej knižky pre škôlkarov a školákov, v ktorej sa zábavnou formou dozvedia o ďalších dôležitých dopravných značkách.

Druhý diel vznikol na základe podnetov čitateľov, keďže do prvej časti sa nezmestili všetky dôležité dopravné značky.

Knižku odporúča aj Ministerstvo školstva SR ako učebnú pomôcku pre MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Tak ako v prvej časti nás zaujali pútavé ilustrácie od akademickej maliarky Viery Kardelisovej – Hrúzovej, ktoré krásne dopĺňajú text rozprávok. A keďže text je kvetnatý a miestami zložitý, práve obrázky pomáhajú menším detičkám v porozumení príbehu.

Rozprávky majú príjemnú líniu deja, a i keď sa vždy na začiatku zdá, že presne vieme, kam bude dej smerovať, autor nás prekvapí nejakým huncútstvom 🙂 Každý príbeh prináša ponaučenie spojené s konkrétnou dopravnou značkou, ktorá je viackrát použitá v texte, na záver zobrazená aj s presným názvom.

Autorovi Petrovi Stoličnému patrí obdiv za to, že dokázal túto „nudnú“ tematiku spracovať vtipne a s obrovskou dávkou fantázie. Mohla by sa čítať cez prestávky medzi hodinami teórie aj v autoškolách 🙂

V dvadsiatich príbehoch sa napríklad dozviete, prečo sa žaby naučili čítať, že podchod nevymysleli ľudia ale krtko Eduard, prečítate si ako Andrejka našla svoju starkú vďaka dopravnej značke a zistíte prečo dala rozčúlená značka Jožkovi zaucho :). Veľmi pekná je aj rozprávka o čarovnej svietiacej veste, ktorá zbavila Draka Blaka neviditeľnosti a zachránila kráľovstvo.

Súčasťou knihy je aj záverečný kvíz, v ktorom si deti môžu preveriť, čo sa pri čítaní rozprávok naučili.

Rozprávky o dopravných značkách si môžte objednať samostatne, alebo s prvou časťou vo zvýhodnenom balíku na www.detskerozpravky.sk, kde si môžte stiahnuť aj ukážky z prvej i druhej časti.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár