Nová štýlová KIA Carens: dokonalý prostriedok pre rodinné dobrodružstvá.

PR 1
//

Konečne je tu. Kia má síce dostatočne široké portfólio modelov od malých mestských vozidiel, cez vyspelé kompakty, reprezentačné i hybridné limuzíny až po všestranné SUV rôznych veľkostí, jeden typ však predsa len chýba. Presnejšie chýbal. Práve v týchto dňoch totiž na slovenský trh prichádza horúca novinka – priestranná Kia Carens, ktorá môže odviesť až 7 pasažierov. 

Nová štýlová Kia Carens je navrhnutá tak, aby vyhovovala všetkým očakávaniam a potrebám modernej rodiny. Má elegantný a aerodynamický dizajn, ktorý zaisťuje veľkorysý vnútorný priestor s možnosťou výberu piatich, alebo siedmich sedadiel, čo je ideálne pre veľké početné rodiny a takisto ponúka široké spektrum bezpečnostných prvkov.

Nový Carens je menší ako jeho predchodca, v porovnaní s predošlou generáciou je o 20 mm kratší, o 15 mm užší a až o 40 mm nižší. Čo je však podstatné, má až o 50 mm dlhší rázvor, takže pasažieri majú vzadu podstatne viac miesta. Konštruktéri sa s autom pohrali a premysleli ho tak, aby dynamickým rodinkám vychádzalo čo najviac v ústrety.

Ak treba, sedadlá v treťom rade sa úplne zaklopia do podlahy a vôbec nezmenšujú objem kufra, ostáva po nich len rovná plocha. V druhom rade je každé z troch sedadiel samostatné, takže nebude problém uložiť sem tri detské autosedačky. Carens nezabúda ani na komfort rodinnej posádky, pretože krajné sedadlá v druhom rade môžu byť vyhrievané a predné sedadlá sú dokonca odvetrávané a majú elektricky nastaviteľnú dĺžku sedáka.

Kapacita batožinového priestoru je veľkorysá – so siedmymi pasažiermi odvezie toto rodinné MPV 103 litrov batožiny, pri využití piatich miest sa do kufra zmestí 536-litrový náklad a dvojčlenná posádka má po sklopení nevyužitých sedadiel k dispozícii menšiu dodávku s objemom 1 694 litrov.

Interiér je plný kvalitných materiálov a má zrozumiteľne rozmiestnené ovládanie navigácie a multimediálneho systému cez 4,2 palcový dotykový displej s vydarenou 3D grafikou.

Kia si je vedomá, že obzvlášť pri rodinných autách je bezpečnosť na prvom mieste a preto karosériu vybavila posilnenými deformačnými zónami, ako aj elektronickými strážcami, napríklad LDWS, ktorý upozorní vodiča na neúmyselné bočenie z jazdného pruhu.

Automobil môže byť vybavený aj asistentom automatického parkovania, kedy vodič len pribrzďuje a auto otáča volantom samo. Tento systém ocenia vodiči a predovšetkým vodičky najmä pri parkovaní v preplnených mestských uličkách.

Podvozok je naladený veľmi komfortne, automobil sa snaží vyžehliť akékoľvek nerovnosti na ceste tak, že posádka v kabíne nerovnosti takmer necíti. Neznemená to však, že auto by nebolo v zákrutách dobre ovládateľné – skôr naopak automobil si pevne drží zvolenú trasu. 

Carens je k dispozícii v dvoch turbodieselových a jednom benzínovom motore s výkonom v rozmedzí od 115 až 166 koní a emisiami CO2 124 g/km. Slovenskú premiéru absolvovala nová Kia Carens v utorok 23. 4. 2013 na Autosalóne Bratislava.

7 vecí, pre ktoré si novú Kia Carens zamilujete

1. Inteligentné sedadlá

Sedadlá sú vyhrievané (i v druhom rade), odvetrávané, samostatne posúvateľné, sedák si navyše môžete elektronicky predĺžiť a rovnako nastaviť aj bedrovú opierku. Skvelé!

2. Plató

Potrebujete naložiť veľké veci? Sklopíte sedadlá, dáte dole plató, ale kam s ním. V Kia Carens nie je nič ľahšie – len ho zasuniete do malého otvoru pod dnom kufra.

3. Baterka

Ak dostanete v noci defekt, stačí otvoriť kufor, vybrať z neho LED diódovú baterku a posvietiť si. Ak je baterka zacvaknutá v aute, osvetľuje automaticky batožinový priestor.

4. Stolíky

Veľká rodina na dlhých cestách potrebuje pohodlie. Aby vám deti nepooblievali celý interiér džúsikmi, vyklopíte im pekne stolíky spred operadiel a poháre majú hneď svoje miesto.

5. Odkladacie priečinky

Kam všetky tie malé hlúposti odložím? V Kia Carens žiadny problém. Malé predmety môžete ukryť do množstva odkladacích priečinkov, ktoré nájdete dokonca aj v podlahe.

6. Parkovanie

Ak neznášate parkovanie v úzkych mestských uličkách, Carens to urobí za vás. Systém SPAS pomocou ultrazvukových snímačov sám otáča volantom a zaparkuje, vy len pribrzďujete či pridávate.

7. Jazda v pruhu

Mikrospánok je nebezpečný. Nový automobil kamerou sleduje, čo sa deje a upozorní na neželané opustenie jazdného pruhu. Pri rýchlosti nad 60 km/h spustí výstražnú signalizáciu.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 4,50 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. akože fakt sa mi páči. Aj som si chcela dat skusobnu jazdu, ale poslali ma do kybla, ze nemaju pre mna auto…. nech si trhnu,

Pridaj komentár