Vynovená Kia Rio

TS KIA 0

Kia Motors Corporation pred týždňom odhalila prvé oficiálne snímky novej generácie modelu Kia Rio, z ktorých je zrejmé, že nováčik v segmente B sa vyznačuje odvážnymi a výraznými črtami, vybočujúcimi z bežnej ponuky konkurenčných modelov.

Od spustenia výroby v roku 2005 dosiahli celosvetové predaje súčasnej generácie modelu Rio viac ako 860.000 kusov. Na zámorských trhoch bola v roku 2010 Kia Rio s viac ako 219 000 predanými kusmi tretím najpredávanejším modelom z produkcie Kia Motors.

Neľahkú úlohu ešte zlepšiť dosiahnutý predajný úspech predchádzajúcej generácie má splniť aj rozhodnutie, že v Európe bude k dispozícii okrem 5-dverovej aj 3-dverová verzia karosérie – aby tak nová Kia Rio dokázala zaujať všetky kategórie zákazníkov.

 

Dizajn

Nové Rio nesie svoj vlastný rukopis prednej masky s integrovanými svetlometmi, čím udáva nový smer vzhľadu rodinných modelov. Dynamický športový výraz prepožičiava pohľadu z profilu najmä netradičný pomer sklených plôch a klinovitý tvar karosérie. Grafika kontúr okien spolu s hodnotami rázvoru náprav a celkovými proporciami umožnila vniesť aj do tohto segmentu pocit prémiovosti. Celkovo možno povedať, že nové Rio kombinuje európske „chute“ s kórejským korením a vytvára tak nový jazyk, komunikujúci aj latinskoamerický vkus.

 

Rozmery

Nový model má rázvor náprav predĺžený o 70 mm na 2 570 mm a sľubuje väčší vnútorný priestor a pohodlie cestujúcich, vrátane veľkosti batožinového priestoru, ktorá vo verzii hatchback dosahuje hodnotu 292 litrov a 390 litrov pre sedan. Vonkajšie rozmery narástli o 55 mm v celkovej dĺžke, o 15 mm v celkovej výška a do šírky pribralo nové Rio o 25 mm, čo dopomohlo celkovému športovému imidžu vozidla.

V interiéri poskytne nový model vysokú úroveň kvality, vlastnú predovšetkým väčším modelom, vrátane bohatého výberu príplatkovej výbavy.

 

Motorizácie

Nováčik B-segmentu sa bude vyrábať so širokou škálu úsporných zážihových a vznetových pohonných jednotiek s nízkou hladinou emisií, vrátane 1,1-litrového dieselového agregátu s výkonom 70 koní a hladinou emisií CO2 iba 85 g/km. Od roku 2012 pribudne aj úplne nový, vysokovýkonný 1,2-litrový prepĺňaný zážihový agregát s priamym vstrekovaním (GDI).

 

V marci premiérovo aj nové Picanto

Svetovú premiéru nová Kia Rio oslávi na medzinárodnom autosalóne v Ženeve v utorok 1.marca 2011 – hneď vedľa ďalšieho nováčika v rodine Kia Motors, novej generácie mestského auta Kia Picanto – počas tlačovej konferencie, ktorá začne o 16.15 hod na stánku Kia Motors. Okrem týchto svetových premiér uvidia návštevníci v hale 6 výstaviska Palexpo aj inovatívnu hybridnú verziu modelu Kia Optima, ktorá by mala prísť na trhy v USA koncom tohto roka.

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár