Extravagantný Nissan Juke

jarka 0

Zaujímavý malý crossover značky Nissan odštartoval svoju premiéru práve tento mesiac na autosalóne v Ženeve. Karoséria dostala extravagantné línie a pritom je len o 143 mm dlhšia ako Škoda Fábia. Vynikajúco sa hodí do mestskej premávky.

Juke sa priradí k svojim väčším súrodencom Qashqai a Murano Mal by osloviť hlavne ženy a zákazníkov do 39 rokov, ako uviedol šéf projektu Nissan Juke pre automagazín auto motor a šport.

Vonkajší tvar

Najmenší crossover je postavený na podvozkovej platforme segmentu B. Tvar tohto auta kombinuje prvky SUV a športových vozidiel. Z prednej časti pôsobí robustne vďaka výrazným oblým tvarom blatníkov a zdvihnutému podvozku. Zadná časť pripomína športový model 370Z. K zaujímavým prvkom patria určite aj dvojdielne predné svetlomety, klesajúca línia strechy alebo skryté kľučky zadných dverí. 

Vnútorný priestor

Interiér je rovnako extravagantný, ako jeho vonkajšie tvary. Dizajnéri sa inšpirovali doplnkami pre potápačov, ktoré použili, napríklad pri výplniach dverí, ktoré majú pripomínať plutvy. Vnútorný priestor celkovo pôsobí veľmi hodnotne, vďaka kvalitným materiálom a lesklým, čí chrómovým prvkom. Stredová konzola vo farbe karosérie pripomína nádrž motocykla. Športový dojem vytvárajú dva výrazné tubusy v prístrojovom paneli a centrálny lesklý panel dotvára celkový pocit hodnotného interiéru.

Rozmery

Dĺžka:   4 135 mm
Šírka:    1 765 mm
Výška:   1 570 mm
Rázvor: 2 530 mm
Juke je dimenzovaný pre piatich pasažierov. Jeho batožinový priestor ponúka v základnom tvare 251 litrov.

Motory

Od začiatku predaja budú v ponuke tri moderné agregáty. Naftový štvorvalcový motor 1.5 dCi s výkonom 81 kW (110 k) a najvyšším krútiacim momentom 240 Nm. A dva benzínové motory s objemom 1,6 litra.

Začiatok predaja na európskych trhoch je plánovaný na jeseň 2010.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 3,80 z 5)
Loading...

Pridaj komentár