Máte Škodovku? Nové fičuriny pre cestovanie so psom

Lucia Čekovská 0

Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde a veľa motoristov si berie so sebou aj svojho štvornohého miláčika. ŠKODA  predstavuje praktické príslušenstvo pre bezpečné a čisté cestovanie.

Ponuka siaha od bezpečnostného pásu pre psov až po mrežu, ktorá oddeľuje batožinový priestor od priestoru pre cestujúcich.

Bezpečnostný pás

Bezpečnosť všetkých členov posádky má najvyššiu prioritu. Platí to rovnako pre človeka ako aj zviera. Pri preprave psov na zadnom sedadle je preto bezpečnostný pás pre psa nevyhnutnou súčasťou ŠKODA Originálneho príslušenstva.

Bez tohto zabezpečenia by bolo zviera v prípade kolízie vymrštené vpred, čo by predstavovalo ohrozenie nielen pre psíka, ale aj pre človeka, sediaceho pred ním. Pás navyše pri bežnej jazde zabráni psovi v pohybe, a tým aj rozptyľovaniu vodiča. Psí bezpečnostný pás je možné objednať v štyroch veľkostiach – od S až po XL. Okrem toho má aj ďalšie praktické využitie. V spojení s vôdzkou je možné pás používať aj pri prechádzkach a výcviku psa.

Ochranný poťah

Ak psíka umiestnite na zadnom sedadle, praktický ochranný poťah sa postará o to, aby interiér ostal čistý. Tak v modeli ŠKODA Citigo ako aj ŠKODA Superb, poťah je dostatočne veľký na to, aby zakryl celú plochu zadných sedadiel a ochránil ju pred chlpmi prepravovaného zvieraťa a ďalšími nečistotami.

Pevná tkanina poťahu je nepremokavá a ľahko umývateľná. Protišmyková povrchová úprava zvyšuje bezpečnosť počas jazdy. Pomocou očiek sa poťah jednoducho pripevní k hlavovým opierkam predných a zadných sedadiel. 

 

Deliace mreže

Mnohí majitelia psov ocenia priestrannosť a funkčnosť niektorého z automobilov značky ŠKODA vo verzii kombi. Deliace mreže pre modely Fabia Combi, Octavia Combi a Superb Combi zaistia bezpečnú prepravu psa v batožinovom priestore. Pomocou tejto pozdĺžnej deliacej mreže možno batožinový priestor rozdeliť prakticky a zároveň bezpečne na dve časti. Pes na jednej strane, kufre a ďalšie predmety na druhej.

To isté platí aj pre priečnu deliacu mrežu, ktorá je k dispozícii pre modely ŠKODA Fabia Combi a ŠKODA Superb Combi. Táto vertikálna mreža, umiestnená priamo za hlavovými opierkami zadných sedadiel, zabraňuje zvieraťu v prístupe do priestoru pre cestujúcich. Prevedenie mreže umožňuje vodičovi nerušený výhľad dozadu.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár