Malé autá, ktoré ženy milujú

Natália 0

Trend malých mestských áut v poslednej dobe stúpa. Automobilky neustále prinášajú na trh nové a nové modely, ktoré majú prívlastok ´mestské´, sú malé (ale aj veľké), spratné, šikovné. A dobre vyzerajú.

Prepletať sa preplnenými uličkami veľkých miest dá niekedy poriadne zabrať. O parkovaní ani nehovoriac. Nájsť miesto na parkovanie v centre mesta je niekedy výzva, ktorá pohltí slušných pár minút. A nájsť voľné miesto ešte neznamená, že na ňom aj zaparkujeme. Pretože v mestách ide niekedy pri parkovaní naozaj o centimetre.

foto: mini cooper/ pinterest

Je zrejmé, že s menším autom v tomto prípade dostaneme „viac muziky“. Menšie autá oceňujú najmä ženy, pre ktoré je jazda mestom krížom-krážom každodennou rutinou. Prinášame preto štyri tipy na malé (mestské) autá, ktoré by mohli vyhovovať každej modernej žene s chuťou do šoférovania.

Mini Cooper

Tento malý štýlový „Angličan“ uzrel svetlo sveta koncom 60. rokov minulého storočia a doposiaľ sa teší veľkej obľube nielen v Anglicku. Veď kto by nepoznal malé autíčko, ktoré bolo neraz súčasťou neuveriteľných príhod Mr. Beana. Dizajn má na svedomí Leonard Lord, ktorý mal jasnú predstavu – navrhnúť malé auto, ktoré by „odľahčilo“ ulice od veľkých a ťažkých nemeckých áut a vzbudilo záujem u bežných Britov. Zámer sa podaril a Mini Cooper je dodnes obľúbeným mestským autom s dostatočne veľkým priestorom vnútri pre všetkých pasažierov. Spotreba auta závisí od spôsobu jazdy, pri pokojnej jazde spotrebujete na 100 kilometrov približne 6 litrov benzínu.

Volkswagen Chrobák, Volkswagen Golf

foto: Volkswagen beetles/ pinterest

Dlhú cestu má za sebou aj ďalšia ikona medzi malými autami. Legendárny automobil, ktorý dostal prívlastok „chrobák“ až v roku 1967, začala firma Volkswagen vyrábať v roku 1938.

Toto vzduchom chladené auto, ktoré má doposiaľ po svete množstvo fanúšikov, však v roku 2003 vyrábať prestali. Nahradil ho modernejší a rovnako obľúbený Volkswagen Golf.

Golfy sa tešia veľkej popularite, mnohí pri jeho výbere hľadia najmä na rokmi overenú nemeckú kvalitu. Kufor auta poskytuje prekvapivo veľký batožinový priestor – auto bolo pôvodne navrhnuté ako rodinné, no dnes nájdete na trhu aj jeho športové, terénne či úžitkové prevedenie. Počas teplých dní určite oceníte vietor vo vlasoch vo verzii kabriolet.

Opel Corsa

Malé, šikovné a sympatické autíčko sa teší veľkej obľube najmä vďaka dostupnej cene. Nemecká automobilka Opel vyrába Corsu od roku 1982. 

foto: opel corsa

Súčasný dizajn auta je plne prispôsobený mestským podmienkam. „Dizajn, v ktorom sa snúbi sochárskej umenie s nemeckou precíznosťou.“ Tak charakterizuje vzhľad Corsy oficiálna stránka automobilky Opel. Priemerná spotreba tohto automobilu je asi 7 litrov na 100 kilometrov, a to skoro pri všetkých spôsoboch jazdy, rozdiely medzi jazdou v meste a na diaľnici sú malé.

Kia Soul

Veľkorysý priestor ponúka aj ďalšie zo série malých štýlových mestských áut, Kia Soul. Súčasnosť a mestská DNA, tak možno stručne charakterizovať Kiu, ktorej vzhľad vám hneď pande do oka. Duša mesta sa spojila v zaujímavom dizajne a moderných technológiách, ktorými je auto doslova „nabité“.

foto: kia soul/pinterest

Samozrejmosťou je navigačný systém, tempomat či MP3 prehrávač, s ktorým sa jazda stane nikdy sa nekončiacou zábavou. A s pomocou systému inteligentného parkovacieho asistenta sa už nebudete musieť báť parkovania v spleti úzkych mestských uliečiek.

PS: Nuž, dali by sme si povedať, keby sme nemuseli voziť v kufri kočík, a mať v aute tri detské autosedačky:))

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár