KIA zvoláva majiteľov cee’d-u

barbora 3

Kia vyzýva majiteľov vozidiel cee´d, ktoré boli vyrobené v období od 01. 04. 2008 do 30. 03. 2009 a sú vybavené systémom ESP (elektronický stabilizačný program), aby navštívili miestneho predajcu Kia a absolvovali bezpečnostnú prehliadku.

Kia sa rozhodla pre zvolávaciu akciu potom, ako niektorí majitelia týchto áut ohlásili zhoršenie brzdného účinku. Po preskúmaní podnetov od zákazníkov zistila automobilka možnú príčinu v hlavnom brzdovom valci.

Výrobca ďalej udáva, že neboli hlásené žiadne nehody ani zranenia v súvislosti s týmto problémom. Náhle zhoršenie výkonu bŕzd vozidla je vraj nepravdepodobné.

V stanovisku automobilky sa uvádza „Dodatočné podrobné technické posúdenie niekoľkých vozidiel potvrdilo, že by mala byť vykonaná preventívna kontrola a vprípade potreby následná výmena hlavného brzdového valca“.

Kia začala s kontaktovaním majiteľov áut, ktorých sa to týka a ich objednávaním na bezpečnostnú prehliadku auta. Podľa odhadov bude opravu nutné uskutočniť približne na 500 vozidlách.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár