Kia Venga

jarka 1

Prednedávnom predstavila automobilka KIA svoj nový model, ktorý dostal názov Venga. Ide o menšie rodinné, kompaktné MPV zamerané na ľudí s „aktívnym mestským životným štýlom“, ako píšu na stránke, ktorí nepotrebujú veľký automobil, ale menší s variabilným priestorom. 

Napriek kompaktným rozmerom so segmentu B: dĺžka 4 068 mm, šírka 1 765 mm a výška 1 600 mm, ponúka Venga veľkorysý a variabilný vnútorný priestor pre všetkých pasažierov typický pre vozidlá so segmentu C. Dlhší rázvor 2 615 poteší hlavne dospelých pasažierov sediacich na zadných sedadlách, ktoré sa dajú posúvať o 130 mm.

Batožinový priestor
Batožinový priestor sa mení v závislosti od toho, či má dvojité dno alebo nie. Automobil Vám poskytne 314 litrov batožinového priestoru s dvojitým dnom a 422 litrov bez neho. Inteligentným sklopením zadných sedadiel do roviny, ktoré sú delené 60/40, sa celkový objem vozidla zväčší až na 570 litrov, ak počítame aj s priestorom dvojitého dna.

Bezpečnosť
Venga ponúka šesť airbagov už od základnej verzie LX: dva predné (s možnosťou deaktivácie airbagu spolujazdca), dva bočné predné a plnohodnotné hlavové airbagy pre pasažierov na zadných sedadlách. Okrem toho máte k dispozícii množstvo asistenčných systémov, ako je antiblokovací brzdový asistent ABS a brzdový asistent BAS, elektronický stabilizačný asistent ESC, asistent pre rozjazd do kopca HAC, aktívne hlavové opierky a trojbodové bezpečnostné pásy na všetkých miestach, ktoré sú štandardom automobilu.

Atraktívne prvky
Tu môžeme zaradiť napríklad panoramatické strešné okno, palubný počítač, vstup na AUX či USB alebo pamäťovú kartu do 30 GB, i-Pod kábel, navigačný systém s cúvacou kamerou, či Bluetooth sadu a ovládanie niektorých funkcií priamo na volante. Menej spotrebovaného paliva a nižšie hodnoty emisií si za príplatok môžete zabezpečiť so systémom Stop&Go.

Motory
Na výber máte tri naftové a dva benzínové motory so zdvihovým objemom 1,4 a 1,6 litra a tri prevodovky: 4-stupňovú automatickú, 5- a 6-stupňovú manuálnu. Výkon tohto kompaktu sa pohybuje v rozsahu od 75 (55 kW) do 152 (115 kW) koní.

Pokiaľ sa rozhodnete pre novú Vengu, môžete si vybrať 7 ročnú záruku alebo 150 000 najazdených kilometrov.

www.kia.sk

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Váš komentár: S tým inteligentným sklopením zadných sedadiel to autor pekne pohnojil. Uvádzaný objem 570 l sa dá dosiahnuť zrušením dvojitého dna a POSUNUTÍM zadných sedadiel smerom dopredu (ako napr. Renault Twingo či Peugeot 307SW). V prípade sklopenia operadie zadných sedadiel je to viac ako 1000 litrov! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Pridaj komentár