Goodyear predstavuje pneumatiku s výborným hodnotením na štítku: Goodyear EfficientGrip Performance

PR 0

Spoločnosť Goodyear uvádza na trh rad EfficientGrip Performance, ktorý dopĺňa ponuku letných pneumatík pre osobné automobily. Goodyear EfficientGrip Performance je dostupný v 39 rozmeroch.

Na trh prichádza s jedným z najvyšších hodnotení na európskom štítku medzi pneumatikami, ktoré sú bežne v predaji – s hodnotením A v priľnavosti na mokrej vozovke a B vo valivom odpore. Tak isto v hlučnosti, v treťom kritériu na štítku, dosahuje pneumatika jednu z najnižších hodnôt medzi dostupnými pneumatikami s porovnateľnými rozmermi.

Nová pneumatika EfficientGrip Performance sa predstavuje len niekoľko mesiacov po zavedení nového európskeho programu na označovanie pneumatík. Podľa hodnotenia na štítku sa už teraz radí k najlepšie hodnoteným pneumatikám na trhu.

Umožniť novému radu EfficientGrip Performance získať najvyššie európske hodnotenie na štítku znamenalo vybaviť ho vyspelými technológiami. Medzi ne patrí technológia WearControl, ktorá zabezpečuje rovnomerné opotrebovávanie. Pneumatika má optimalizovanú priľnavosť na mokrej vozovke a priaznivý valivý odpor počas svojej životnosti.

Nízky valivý odpor ako aj nižšia spotreba pohonných hmôt vychádza zo zloženia zmesi pneumatiky. Táto zmes napomáha znižovať teplotu bočnice a zmenšovať odpor medzi pneumatikou a vozovkou. Pokročilá vrstva CoolCushion Layer sa stará o teplotu pneumatiky a o jej znižovanie na celom povrchu pneumatiky. Celkove toto všetko prispieva k vysokému hodnoteniu pneumatiky na štítku. Optimalizované usporiadanie ramenných blokov a ultratenké ramenné drážky umožňujú ďalšie zníženie hlučnosti pneumatiky.

„Keď vyvíjame pneumatiku, snažíme sa vytvoriť kvalitný produkt, ktorý si udrží svoje vlastnosti počas celej životnosti,“ hovorí Hugues Despres, Brand Director EMEA, Goodyear. „Vďaka technológiám ako je WearControl, môže nová pneumatika EfficientGrip Performance poskytnúť optimálnu rovnováhu medzi priľnavosťou na mokrej vozovke a valivým odporom po celý svoj život.“

Spoločnosť Goodyear, ktorá sa dlhodobo snaží o zvyšovanie bezpečnosti na cestných komunikáciách, použila na dezéne svojej novej pneumatiky pokročilú technológiu 3D blokov nazvanú ActiveBraking. Technológia zabezpečuje počas brzdenia vylepšený kontakt medzi vozovkou a blokmi pneumatiky, čím skracuje brzdnú dráhu. Použitie súvislých obvodových rebier zvyšuje tuhosť pri zatáčaní, čo znamená, že zabezpečuje vynikajúce jazdné vlastnosti a ovládateľnosť. 

„Naši inžinieri vyvinuli nový vzorec zmesi na pātky pneumatiky, ktorá sa podieľa na nízkom valivom odpore a prispieva aj k zníženiu spotreby paliva. Vďaka technológii ActiveBraking sme dosiahli lepší kontakt pneumatiky s vozovkou počas brzdenia. Výkonnosť je síce veľmi dôležitá, ale bezpečnosť našich vodičov je súčasťou našej DNA a v tom nehodláme robiť kompromisy,“ dodáva Despres.

Nová pneumatika EfficientGrip Performance je dostupná v 39 rozmeroch, od 14 do 18 palcov.

„Sme skutočne nadšení skokom vo výkonnosti, hospodárnosti, pohodlí a v bezpečnosti novej pneumatiky EfficientGrip Performance,“ dodává Hugues Despres. “Táto nová letná osobná vlajková loď upevňuje našu pozíciu na trhu medzi konkurentmi.“

Viac informácií nájdete na www.goodyear.sk

______________________________________________________________

Goodyear

Goodyear je jedným z najväčších svetových výrobcov pneumatík. Spoločnosť zamestnáva približne 73 000 pracovníkov a svoje výrobky vyrába v 54 závodoch v 22 krajinách sveta. V inovačných centrách v Akrone (Ohio) a v Colmar-Bergu (Luxembursko) sa vyvíjajú najmodernejšie výrobky a služby, ktoré stanovujú technologické a výkonnostné štandardy pre celé odvetvie. Inovácia spoločnosti Goodyear, ktorá bola založená v roku 1898, stanovuje automobilové štandardy už viac ako 100 rokov.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár