Fiat Freemont

TS FIAT 2

Medzinárodný Autosalón v Ženeve bude dejiskom premiéry nového modelu Fiat Freemont, ktorý bude po prvýkrát predstavený odbornej i širokej verejnosti. Na Slovensku sa začne predávať v druhej polovici roku 2011.

Fiat Freemont vychádza z modelu Dodge Journey a je prvým automobilom značky Fiat, ktorý vznikol ako výsledok partnerstva so skupinou Chrysler. Fiat Freemont sa bude vyrábať v továrni Toluca v Mexiku, kde sa už dnes vyrába i Fiat 500 pre americký trh.

Už samotný názov navodzuje pocit slobody, radosti zo života, dobrodružstva a schopnosti čeliť akejkoľvej situácii v každodennom živote s rozvahou.

Fiat Freemont je v podstate ‚factotum vozidlo‘ navrhnuté tak, aby napĺňalo rôznorodé potreby rodín a ľudí, ktorí hľadajú priestranné, pohodlné a všestranné auto, schopné vyhovieť všetkým požiadavkám rýchleho životného tempa i nárokom na voľný čas.

Fiat Freemont spája flexibilitu a praktickosť so špecifickým a originálnym štýlom. Rozmery auta (dĺžka 489 cm, šírka 188 cm a výška 172 cm) zaručujú výnimočnú priestrannosť interiéru, čomu napomáha i rázvor (289 cm), najlepší v danej kategórii.

Priestor pre rodinu

Fiat Freemont zaručuje maximálnu priestrannosť, pohodlie a všestrannosť vďaka 7 sedadlám v troch radách. Tretia rada pohodlných veľkých sedadiel je dobre dostupná, pretože dvere sa otvárajú až do uhla 90°. Posledná rada sedadiel sa dá jednoduchým pohybom sklopiť tak, že úplne zmizne pod podlahou a vznikne tak veľký batožinový priestor. Sedadlá v druhej rade sú položené vyššie ako tie vpredu a tretia rada sedadiel je vyvýšená oproti druhej rade. Toto usporiadanie zaručuje maximálny výhľad všetkým pasažierom.

Druhá rada sedadiel môže byť tiež vybavená inovatívnym prídavným detským systémom. Prídavné sedáky zabezpečia, že deti v aute sedia správne, optimalizujú polohu bezpečnostných pásov a zaručujú lepšiu ochranu, praktickosť a pohodlie.

Pohodlie v aute podporuje i vysoké posadenie šoféra, nové priestranné a ergonomické sedadlá, veľké množstvo odkladacích priestorov, veľkorysý batožinový priestor s dvoma praktickými časťami a rovná plocha pre náklad s celkovou kapacitou až 1461 litrov.

Veľmi špecifický dizajn

vozidla sa vyznačuje mohutnými, výraznými líniami, ktoré sa jasne prejavujú hlavne v prednej časti s úplne novým nárazníkom a maskou. Zadná časť auta prešla celkovou úpravou, má nový nárazník a zadné svetlá s LED technológiou.

Úplne nový interiér má moderný dizajn a použité sú materiály mäkké na dotyk. Medzi novými prvkami vyniká impozantná palubná doska s chrómovými prvkami a novým prístrojovým panelom. Stredová konzola vyzerá veľmi štýlovo a vyspelý “infotainment” systém má veľkú farebnú dotykovú obrazovku.

Pre zjednodušenie výberu a procesu rozhodovania o kúpe budú v ponuke len dve výbavy, zamerané na rozdielne typy zákazníkov. Úroveň výbavy je v oboch prípadoch veľmi vysoká, s bohatou škálou dôležitých prvkov, pritom ale v súlade so stratégiou “férovej ceny Fiat”.

U oboch výbav je k dispozícii až 7 sedadiel, trojzónová automatická klimatizácia, otváranie auta bez kľúča, tempomat, vyspelý palubný počítač, systém monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS), hmlové svetlá, rádio s dotykovou farebnou obrazovkou a ovládaním na volante. Mestská verzia je vybavená 17” kolesami, rádiom s dotykovou obrazovkou až 8.4”, SD kartou a čítačkou DVD. Taktiež tu nájdete Bluetooth, zadné parkovacie senzory, sklápacie spätné zrkadlá, automatické zapínanie predných svetiel, zatmavené zadné okná a lyžiny.

Motorizácie a podvozok

Fiat Freemont bude mať pri uvedení na trh pohon na predné kolesá a k dispozícii budú dieselové turbo motory 2.0 MultiJet s výkonom 140 k alebo 170 k, v kombinácii s manuálnou prevodovkou. Neskôr príde tento model i s pohonom 4×4 s automatickou prevodovkou a v dvoch motorizáciách. Dieselový motor 2.0 MultiJet 170 k a benzínový motor 3.6 V6 276 k. Až na veľmi výkonný benzínový motor 3.6 V6 z rodiny Pentastar motorov skupiny Chrysler, sú všetky ostatné motory vyvinuté i vyrobené v FPT- Fiat PowerTrain.

Dynamické vlastnosti vozidla sa zlepšili vďaka prispeniu konštruktérov z Fiatu, ktorí vyvinuli špeciálne zavesenie kolies a konfiguráciu radenia rýchlostí pre väčšiu presnosť a rýchlejšiu odozvu. Pohodlie počas jazdy je tiež podstatne vyššie vďaka výrazným zlepšeniam v oblasti odhlučnenia kabíny.

Bezpečnosť je na najvyššej úrovni a Fiat Freemont v základe obsahuje 7 airbagov, ABS s brzdovým asistentom, ESP, ERM a Hill-holder.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár