Diaľničné známky 2011

barbora 20
foto: www.ndsas.sk

Po dlhšom čase stúpne cena diaľničných známok. Ak plánované zvýšenie cien diaľničných známok odobrí vláda, v budúcom roku za ne zaplatíme priemerne o 40 percent viac ako v tomto roku.

 

 

Navrhované ceny diaľničných známok v roku 2011 (vozidlá do 3,5 tony)

Štát plánuje vybrať na diaľničných poplatkoch viac ako 50 miliónov eur.

Platnosť diaľničnej známky

cena 2011 v EUR

cena 2010 v EUR

Ročná (1.1.2011-31.1.2012)

50,00

36,50

Mesačná

14,00

9,90

Týždňová

7,00

4,90

Ak máte ročnú diaľničnú známku 2010, je platná až do konca januára 2011.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (26 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Idem na návštevu do CR 27.12.2011 a vracať sa budem 2.1.2012.Musím kupovať dilničné známky aj na rok 2011 aj na 2012?

 2. Mam otázku, ak si teraz kúpim ročnú dialničnú známku bude mi platit do 31.01.2012, teda ju využijem len 6 mesiacov a zaplatím 50 eur? Neodrátava sa to z ceny že predoslích 6 mesiacov mi ušlo?Asi to bola naivná otázka, ale predsa dakujem za odpoved.

  prajem pekný den

 3. Troška oneskorene, ale musím pridať jeden komentár. Lebo toto mi leží v žalúdku už poriadne dávno. Pred cca 2 rokmi sa mi stala, taká nepríjemná príhoda pri ceste z dovolenky. Zastavili ma kvôli kontrole diaľničnej známky, samozrejme bol som pokojný – veď som mal týždňovú nálepku a na dovolenke som bol presne týždeň. Ešte keď som videl ako policajt na prstoch počíta dni, som si pomyslel „hlúpi policajt, nevie napočítať do sedem“ a možno ani nevedel – lebo nemusel! Ono totiž som akosi automaticky predpokladal, že týždňová známka je platná týždeň – čiže 7 dni resp. 168h. Ale mýlil som sa, naša týždňová známka je platná 6 dní + pár hodín – v závislosti na tom kedy si známku človek kúpi (V extrémnom prípade to môže byť doslova 6 dní + pár minút). Áno, je to tam napísané čierne na bielom, že sa ráta aj „vydierkovaný“ deň. Ale zrejme nie som sám, ktorý predpokladá základnú serióznosť od štátu, lebo hneď na mieste okrem mňa pokutovali ďalších 2 vodičov za rovnaký priestupok! Viem si predstaviť čo by sa stalo ak by niekto takto zavádzajúco označil nejaký tovar. Veď je to neserióznosť najvyššieho kalibru! Veď napríklad ak si niekto kúpi známku napr. o 1h v noci tak bude platiť 6dni + 23h (stále to nie je týždeň!) naproti tomu ak si ju niekto kúpi napr. o 23:00 tak jeho známka bude platná iba 6dni + 1h!!! To je ako keby sme išli kúpiť 1 (jeden) kg (kilogram) mäsa a ráno by sme dostal skoro celé kilo, ale večer by do bolo už len 0,9kg! Veď to je absurdné! A predsa sa to deje. A dokonca to robí náš úžasný štát!

  A by som nebol úplne OT. Dúfal som, že s najbližším období sa to napraví – keď už aj ceny zvyšujú. Napr. že sa tam vyznačí časový údaj kedy bola známka „aktivovaná“. Ale nič! Človek sa rozčuľuje na doslova zavádzajúcom marketingu veľkých spoločností. Ale to čo robí samotný štát by závidel nejeden podvodník!

 4. dobry den,muže mne nekdo poradit?mam ztp v česke rep. mam kupovat znamku na slovensku na dalnicu? dekuji ladislav

  1. Zuzka, zial p-allo ma pravdu len v pripade pokial sa bude jednat o obcana so ZTP ktoremu Slovenska reublika podla zakona 135/1961 bodu ch):“ § 6
   Všeobecné užívanie…..(6) Úhrada sa neplatí pri motorových vozidlách a jazdných súpravách…..ch) na ktoré sa občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím poskytuje peňažný príspevok na zvýšené výdavky súvisiace so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla, 2l)“. Takze je to presne ako v Ceskej republike. Zial neexistuje ziadna Europska pravna uprava o uznavani ZTP v ramci celej europskej unie pripadne sengenskeho priestoru.

 5. Pockajte, ked bude myto. To vyjde jedna cesta do Kosic 30 euro a dialnica z toho bude akurat po Bansku Bystricu.

 6. Ahoj lidi, stejně jak u Vás tak i u nás to vláda je….e, jen samé poplatky a zdražené dál.zn., ale jinak jezdíme po tankodromech.Teď nedávno jsem jel na Slovensko a zpět a musím říct, že některé úseky máte taky pěkně rozdrbaný.Důležité je že naši papaláši se mají dobře a my jsme úplně blbý národy.

 7. Pre Antihranol ty si antiko..t lebo čo píšeš nema hlavu ani pätu.A podruhe neviem kto tu s tych čo tu pisali vyplakava.Chod sa schladit.

 8. Vy vsetci, ktori tu placete nad cenou nalepiek, tak si laskavo uvedomte, ze z niecoho sa ten „uzasny“ predrazeny, nefunkcny a rozkradnuty Ficov mytny system zaplatit musi. Takze ked mate potrebu sa vyplakavat, tak sa bezte stazovat na centralu SMERu, pretoze to co oni rozkradli, budeme splacat este velmi dlho a nielen v dialnicnych znamkach! Mad Evil

 9. Váš komentár

  Prečo slováci neštrajkujú ako napr. egiptania alebo tunisania??!

  Poviem Vám prečo:lebo slováci sú taký sprostý národ že si povedia a nejako bolo a nejako bude. Áno a tý hore si povedia ked sú taký sprostý na nich treba len bič a nech platia a robia!!!!

 10. tych idio… co takto zvysili ceny znamok by mali bezodkladne zavesit do prievanu za gule.lebo to co sa uz tu deje je na zaplakanie ,normalne sa hanbim ze tu zijem…….

 11. Ale veď to je asi protiprávne zvýšiť takto naraz cenu nálepky!?!? Evil A ku tomu štát!!!! Oni nie sú normálny!!! Veď ich ludia obesia.. Alebo týmto sa sami pochovajú!!! 4o si myslíte že platy má na celom slovensku ú ako majú tí, čo to schvalujú??!! Svine! Dlho si tam nepovládnete!! Toto si môže dovoliť ozaj len banda arogantných príživníkov!!!!

 12. Stat planuje vybrat na poplatkoch 50 milionov €…. A co stat ponuka??? Rozbite kusky dialnic? Alebo nedokoncenu stavbu kt. nesplna predpisy a na ktorej je nebezpecne jazdit? Nema poriadne, norme zodpovedajuce znacenie, nema odstavny pruh, pripajacie a odbocovacie pruhy… Rychlost je obmedzena na 110km/h miestami na 80!!! Uzke jazdne pruhy, do kt. sa nezmestia kamiony? Kolko ludi tam este musi zomriet, aby sa niekto spamatal?

 13. Váš komentár

  Vie ma niekto zodpovedne informovat o tom, co bude v 2011r. platit na dialniciach pre auta s oznacenim ZTP?

  1. pokial viem tak osoby s oznacenim ZTP stale su oslobodený od dialnicnych poplatkou pojednáva o tom zbierka zákonov 135/1961
   ktora je stale platna a žiadna novela nebola, treba kuknut §6 ods.6 pis. ch hadam som pomohol

Pridaj komentár