Chodci pozor, od 1.1.2014 máme povinnosť nosiť reflexné prvky

ts 2

Slovenský Červený kríž chce pred začiatkom nového roka pripomenúť verejnosti, že od 1. januára 2014 sú chodci povinní zviditeľniť sa reflexnými prvkami aj v obci.

Novela zákona o cestnej premávke prináša dôležitú zmenu – od nového roka sú za zníženej viditeľnosti chodci idúci po krajnici alebo po okraji vozovky povinní nosiť reflexné prvky aj v obci. 

Slovenský Červený kríž sa v rámci ochrany zdravia venuje aj prevencii a bezpečnosti na cestách.

Rozdávaním reflexných pások v uliciach Bratislavy, Košíc, ale aj ďalších slovenských miest a obcí chce upozorniť na to, že viditeľnosť chodcov v cestnej premávke je kľúčová.

Reflexný prvok na odeve totiž umožňuje vodičom včas zbadať človeka na ceste a predísť prípadnému nešťastiu.

„Minulý rok zomrelo na cestách 75 chodcov pri dopravných nehodách, ťažko ranených bolo 350 a ľahko ranených 560 chodcov. Zo všetkých dopravných nehôd s chodcami sa štvrtina stala cez deň a tri štvrtiny v noci.“, hovorí Viliam Dobiáš, prezident Slovenského Červeného kríža. Je predpoklad, že používaním reflexných prvkov by sa počet dopravných nehôd chodcov mohol znížiť o tretinu až polovicu.

S rozdávaním reflexných prvkov začneme vo veľkých mestách aj menších obciach počas silvestrovských podujatí a pri oslavách príchodu nového roka 2014. 

www.redcross.sk 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (3 hlasov, priemerne: 3,70 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. „Od začiatku roka sú chodci povinní zviditeľniť sa reflexnými prvkami aj v obci.“

    Silničný fašismus dorazil na Slovensko.Pán Boh s nami.

  2. Váš komentár smile to malo platit uz davno konecne sa niekto zobudil asi bude treba aby sa to dotklo nasich predstavenych co sedia na drahich stolickach.

Pridaj komentár