CITROËN C4 získal v testoch EuroNCAP 5 hviezdičiek

TS Citroen 0

Nový CITROËN C4 získal podľa testovania EuroNCAP celkové hodnotenie 5 hviezdičiek. Vozidlo zároveň získalo 5 hviezdičiek vo všetkých hodnotených kategóriách. V oblasti asistenčných systémov získalo skóre 97%, čo ho radí na prvé miesto medzi kompaktnými automobilmi. To znamená maximálnu spokojnosť pre všetkých čoraz náročnejších klientov.

Nový CITROËN C4 dostal vyvážené jazdné vlastnosti, ktorým výrazne pomáhajú viaceré sériovo dodávané asistenčné systémy, ako napríklad elektronická distribúcia brzdnej sily, asistent pri núdzovom brzdení či inteligentná kontrola trackie spojená s ESP. Bezpečné jazdné vlastnosti dopĺňa aj 6 sériovo montovaných airbagov (vodiča, spolujazdca, bočné a okenné).

Nový CITROËN C4 získal najlepšie hodnotenie za asistenčné systémy, s čím sa však neuspokojil a ponúka oveľa viac. Ponúka predovšetkým ďalšie inteligentné, inovátorské prvky, ktoré prinášajú vodičovi a pasažierom viac pokoja. Medzi ne patria napríklad:

  • jedinečný ultrazvukový systém monitorovania mŕtveho uhla. Táto novátorská funkcia sníma prítomnosť vozidla v mŕtvom uhle a informuje o tom vodiča blikaním oranžovej diódy v rohu vonkajšieho spätného zrkadla.
  • programovateľný tempomat/obmedzovač rýchlosti. Vodič si môže do pamäte uložiť až päť rýchlostí a vyvolávať ich v závislosti od prostredia, v ktorom sa práve nachádza.
  • nový prevratný systém CITROËN eTouch. Na palubu vozidla sa s ním dostáva široká škála služieb založených na núdzovom volaní a pomoci spolupracujúcej s lokalizáciou vozidla (v závislosti od krajiny). Vďaka zabudovanej SIM karte má vodič prístup k dvom nepretržitým lokalizačným službám, ktoré mu zaručujú pomoc v prípade, ak sa stane účastníkom dopravnej nehody, prípadne obeťou či svedkom násilného trestného činu a potrebuje okamžitú pomoc či zásah bezpečnostných zložiek, prípadne servisnú pomoc.

 

Zdroj: PR Citroen

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár