Za parkovanie a cestovné lístky môžu mobilom zaplatiť aj 4kári

Tomáš Stupavský 0

Zákazníci najmladšieho operátora môžu od dnešného dňa za parkovné či cestovné lístky platiť mobilom.

Foto: Ingimage.com

„Spoločnosť SWAN Mobile prešla náročným procesom posudzovania Národnou bankou Slovenska, ktorá nám udelila povolenie na vykonávanie platobných operácií, pri ktorých môže platiteľ úhradu vykonať telekomunikačným alebo digitálnym zariadením,“ hovorí výkonný riaditeľ SWAN Mobile, Martin Mosný.

V praxi to znamená, že zákazník 4ky si bude môcť oddnes zaslaním SMS správy kúpiť lístok na autobus či vlak alebo zaplatiť za parkovanie v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Prešove či Nitre a ďalších asi dvoch desiatkach miest už aj prostredníctvom mobilného telefónu zaslaním SMS správy v presne stanovenom tvare na krátke číslo.

Viac informácii o spôsobe zasielania, textoch SMS a krátkych číslach sa zákazníci dozvedia na www.4ka.sk.

„V prvej fáze spúšťame možnosť zakúpenia si cestovného lístka v mestskej hromadnej doprave v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Prešove, Trnave, Žiline a Nitre. Štvorkári si môžu zaplatiť SMS správou aj parkovanie a lístok na vlak v sieti Železničnej spoločnosti Slovensko, vrátane Tatranských elektrických železníc,“ dodáva obchodný a marketingový riaditeľ SWAN Mobile, Peter Helexa.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár