Ktoré auto má aký veľký kufor?

Ľubomír Šimkovič 3

Ktoré kombi má aký veľký kufor? Ponúkame zopár inšpirácií.

shutterstock

Audi A6 Avant ponúka pri dĺžke 4.926 mm v základnom usporiadaní slušných 565 litrov pre batožinu a navyše veľmi priestranný a výborne spracovaný interiér.

Dacia Logan MCV síce nemá šancu ponúknuť rovnaké jazdné vlastnosti, materiály či výbavu ako Audi A6 Avant, keď však dôjde na tabuľkové hodnoty, musí sa Ingolstadt pred rumunským Mioveni skloniť. Dacia ponúkne o osem litrov väčší kufor a to pri zlomkovej cene.

Veľké rodinné Volvo V70 sa vo výbere umiestnilo vysoko, keď o dva litre tromflo Daciu. Batožinový priestor 587 litrov. 

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake pojať takmer 600 litrov batožiny.

Medzi tromfy Passatu Variant patrí solídny jazdný komfort a pravidelný batožinový priestor – 603 litrov.

Volkswagen Golf Variant – objem kufru 605 litrov. Trochu paradoxne sa pred Passat dostal jeho menší braček VW Golf, hoci o obyčajné dva litre.

Nová Octavia Combi s batožinovým priestorom, ktorý v základnom usporiadaní dokáže pojať až 610 litrov. To je o päť litrov viac, ako v prípade predchádzajúcej generácie, medzigeneračnej dĺžkový nárast o 90 mm.

Škoda Superb disponuje s ohromnými 633 litrami.

Mercedes-Benz triedy E je naozaj jasná odpoveď na otázku, aké prémiové kombi zaobstarať, ak potrebujete veľa veľký batožinový priestor. Ponúka celých 695 litrov, teda hodnotu, na ktorú sa nenachádza odpoveď dokonca žiadny z kombíkov na trhu. Nuž, hviezda je hviezda.

shutterstock

Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO doporučuje: Pred výberom automobilu by mala rodina zohľadniť viacero vecí. Mimo iné koľko rodinných príslušníkov bude voziť, či iba deti alebo ešte i starých rodičov a podľa toho vyberať počet sedadiel.

Ďalej koľko vecí potrebuje prevážať, či má ešte kočiarik alebo plánuje ďalší prírastok a bude ho potrebovať. Nemala by zabudnúť ani na upínanie detskej sedačky ISOFIX, ktoré je u áut vyrobených po roku 2006 už štandardom. A tiež skontrolovať dĺžku pásu, aby stačila na ich sedačku.

Rodina by si mala ďalej ujasniť ako dlhé trasy bude jazdiť, ak bude auto využívať hlavne na jazdenie po meste, tak sa jej hodí skôr benzínový motor, ak bude jazdiť na dlhšie vzdialenosti, tak naftový.

Čo sa týka rozpočtu, odporučila by som mladšie ojazdené vozidlo, bude síce stáť viac, ale nebude po kúpe vyžadovať väčšie investície do opráv a údržby. Takéto vozidlá je možné nájsť v ponuke značky Mototechna. 

Aké farby sú najobľúbenejšie?

Najobľúbenejšou farbou rodinných áut je strieborná, čierna a modrá. Oproti minulým rokom stále narastá obľuba SUV áut, v roku tvorili až 11,2 % predaných automobilov u nás v AAA AUTO.

Kombíky, ktoré sú medzi rodinami tiež veľmi populárne tvorili 22,5 % a vyslovene rodinné MPVčka 6,7 %.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Jeej super rady smile popravde naposledy keď sme šli s deckami na dovolenku do chorvatska tak sme mali problem všetko napratať do kufra auta….. big green big green

    1. Haha typicke, my tiez aleto poznaju asi vsetky velke rodiny. Nastastie vyberame etraz nove auto, toto leto snad uz bude aj cesta na dovcu prijemna a komfortna

    2. Jaj baby vy ste zlate, super, dakujem za rady tento rok tiez planujeme chorvatsko, ale uz aj si zaobstarat nejake lepsie auto…..

Pridaj komentár