Idete na lyžovačku autom? Pozor na rozhryzené káble

Slávka Boldocká 1

Nechávate si vozidlo v zime mimo garáže, prípadne počas lyžovačky budete parkovať pri chate? Pozor na „tichých agresorov“, ktorí dokážu rozhrýzť káble auta tak, že ho nielen úplne znefunkčnia, ale hrozí aj jeho vznietenie.

Myslieť na to by ste mali už vopred.

Foto: Ingimage.com

Pozor na skrat

„Ak vám v zime auto nenaštartuje a akumulátor nie je vybitý, ani štartér zamrznutý, je možné, že pod kapotou auta s hrôzou zistíte práve ničivú prítomnosť hlodavcov,“ upozorňuje na riziká Martina Gaislová, konateľka Würth Slovensko.

Rizikové pritom nie sú len rozhryzené káble od hlodavcov.

„Prehryzenie kábla, ktoré znefunkční naštartovanie auta, nie je to najhoršie nebezpečenstvo, ktoré hrozí. Hlodavce vedia ohlodať izoláciu z elektrickej kabeláže auta do takej miery, že môže ľahko dôjsť ku skratu a auto sa vznieti,“ vysvetľuje Gaislová.

Foto: Ingimage.com

Prevencia je základ

Najlepšia ochrana proti hlodavcom v zime je určite mať auto zaparkované v uzavretej garáži.

Ak však parkujete pod holým nebom, kde hrozí prítomnosť hlodavcov, možností je tiež niekoľko.

„Najúčinnejšie sú ochranné spreje. Takýto sprej obsahuje špeciálne látky horkej príchute, po ktorých kuna na určitý čas stratí chuťový zmysel. Odporúčame však pravidelnú aplikáciu v intervale 1 – 2 mesiacov, aby bola ochrana proti kunám stále účinná,“ spresňuje Gaislová.

Ako dodáva, sprej umožňuje vyhnúť sa prípadným drahým opravám na kabeláži.

„Havarijné poistenie sa na poškodenie auta hlodavcami nateraz nevzťahuje, preto je prevencia skutočne odôvodnená a ušetrí motoristom nemalé finančné prostriedky,“ dodáva konateľka Würth Slovensko.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. No, píšete tu o havarijných poistkách a podobných záležitostiach, ale ja mám skúsenosť, že všetky poistky zlyhajú, keď od nich človek neiečo potrebuje. Objednal som si zájazd v cestovnej kancelárii na 10 dní. Zájazd sa však v dôsledku leteckých problémov skrátil na 9 dní. Hneď po návrate som to reklamoval v CK a žiadal, aby mi vrátili pomernú časť z ceny zájazdu. Lenže cestovná kancelária sa neobťažovala mi ani odpísať. Tak som začal celú záležitosť riešiť právnou cestou pomocou D.A.S., ktorá potvrdila, že právo je na mojej strane. Až predžalobná výzva donútila CK, aby mi poslala ospravedlňujúci list a poskytla primeranú kompenzáciu vo výške 70 €, na ktorú som mal právom nárok. A celé tie súdne ťahanice ma vyšli na 200 €, ale zaplatilo ich vyššie spomínané poistenie právnej ochrany. TOĽKO MOJ ZÁŽITOK, a vy tu píšete o havarijných poisťovniach, ktoré sa zase na niečo nevzťahujú… zoznam dlhší ako veci, na ktoré sa vzťahujú Evil

Pridaj komentár