Oplatí sa havarijné poistenie pre ojazdené vozidlo?

PR 0

Každý vodič, ktorý jazdí na staršom vozidle, rieši dilemu, či sa mu oplatí uzatvoriť aj havarijnú poistku. Veľa motoristov zastáva názor, že havarijné poistenie, inak známe aj ako KASKO, by sa malo uzatvárať iba pri nových autách. To však nie je tak celkom pravda.

Kedy áno a kedy nie?

Hodnota každého auta sa rokmi a používaním znižuje. Dôležitý však nie je len rok výroby, ale aj značka vozidla. Drahšie a luxusné vozidlá majú vysokú hodnotu aj vtedy, keď už „majú svoj vek“. Preto aj pri 7-ročných značkových autách stojí havarijné poistenie za zváženie.

Zato pri 7-ročnom aute nižšej triedy je KASKO otázne. V takom prípade treba brať do úvahy aj iné faktory, ako napríklad počet najazdených kilometrov. Pri aute staršom ako 10 – 11 rokov sa už tento typ poistenia neodporúča. Ani v takom prípade to však s rozšírením poistnej ochrany netreba vzdať. V rámci povinného zmluvného poistenia je stále možnosť uzavrieť si aj rôzne typy doplnkových pripoistení presne podľa toho, čo vodič potrebuje.

Havarijné poistenie si vždy prerátajte

Úplne jednoznačne sa nedá odpovedať na otázku, či je pre ojazdené vozidlo vhodné havarijné poistenie. Vždy treba zvážiť viacero faktorov a rozhodnúť sa podľa toho, čo je naozaj najvýhodnejšie.

Pre jedného šoféra s jazdeným vozidlom sa stále oplatí spojenie PZP a havarijného poistenia, zatiaľ čo iný vodič si výhodnú ponuku nájde v balíku zákonného poistenia s vhodnou kombináciou pripoistení.

Stále však platí, že či už máte nové alebo jazdené vozidlo, poistenie by ste nemali vyberať iba podľa najvýhodnejšej ceny. Správne zostavené poistenie vám totižto má kryť chrbát pri každej nehode alebo škodovej udalosti a zároveň vďaka online porovnaniu cien ušetríte desiatky, možno aj stovky eur.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 1,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár