Nový Renault ARKANA

ts 0
  • Nový výrazný vzhľad, ktorý upevňuje pozíciu tohto SUV segmentu C v novom modelovom rade Renault
  • Nová verzia esprit Alpine so športovo-elegantným dojmom
  • Výrazný krok vpred s tromi výbavami a širšou ponukou technológií
  • Radosť z jazdy v kombinácii s nízkou spotrebou paliva vďaka plne hybridnému pohonu E-Tech s výkonom 145 k

Renault Arkana, ktorý bol uvedený na trh v európskej verzii v októbri 2020, je žiarivým príkladom úspechu stratégie Renaulution. Renault doteraz predal 163 000 kusov tohto distingvovane vyzerajúceho SUV kupé (celkovo 240 000 kusov vrátane modelu XM3 od Renault Korea Motors) a popri 100 % elektrických modeloch Megane E-Tech a Austral hrá tento model kľúčovú úlohu v pláne značky znovu dobyť C segment.

Arkana prepísala pravidlá svojím revolučným štýlom, ktorý spája francúzsku eleganciu a priestrannosť. Renault Arkana sa v súčasnosti predáva na trhoch viacerých kontinentov – od Austrálie, Nového Zélandu a Japonska až po Izrael a Čile. Jeho najvyššia verzia – R.S. Line a E-Tech Engineered – ponúkajú väčší charakter a energickosť a výrazne prispeli k jeho úspechu (v roku 2023 budú tvoriť 53 % predajného mixu v Európe). Najpredávanejšou pohonnou jednotkou je plne hybridná verzia E-tech s výkonom 145 k (63 % predaja v Európe v prvej polovici roka 2023). 

Tento motor nemá na trhu konkurenciu, pôžitok z jazdy, ktorý ponúka, je nevídaný a jeho spotreba paliva je vynikajúca. Spotreba je druhým najčastejším kritériom pri výbere nového vozidla, hneď po dizajne.

Arkana v novej vizuálnej identite je na slovenskom trhu k dispozícii od úrovne 25 900 €. Cenník nájdete  TU

E-TECH FULL HYBRID 145 K S REŽIMOM „E-SAVE“ 

Pôžitok z jazdy s fullhybridným motorom E-Tech s výkonom 145 k sa nevyrovná ničomu inému: 

V elektrickom režime je rovnako plynulá ako dynamická. Motorizácia kombinuje dva elektromotory (hlavný motor s výkonom 36 kW a vysokonapäťový štartér-generátor s výkonom 18 kW) s 1,6-litrovým benzínovým štvorvalcom s výkonom 69 kW (94 k), inteligentnou viacrežimovou automatickou prevodovkou a batériou s kapacitou 1,2 kWh.

Prevodovka má 4 prevodové stupne pre benzínový motor a 2 prevodové stupne pre hlavný elektromotor. Inými slovami, v prípade plne hybridnej verzie E-Tech máte k dispozícii až 14 možných kombinácií prevodových stupňov medzi motorom a elektromotorom na optimalizáciu energetickej účinnosti.

Vozidlo sa vždy štartuje v elektrickom režime a v meste môže až 80 % času jazdiť len na elektrinu, čo znižuje spotrebu až o 40 % v porovnaní so štandardným benzínovým motorom. Emisie CO2 z tohto vysoko účinného pohonného ústrojenstva môžu byť 105 g/km, čo je v danej kategórii vynikajúca hodnota. Okrem toho, že si v elektrickom režime môžete vychutnať ticho, môžete si užívať pohodlie jazdy bez nutnosti zastavovať na nabíjanie batérie.

Nový Renault Arkana má plne hybridný pohon E-Tech s výkonom 145 k a funkciu e-save. Túto funkciu si môžete zvoliť na centrálnom displeji v nastaveniach vozidla alebo prostredníctvom jazdného režimu vo verziách s MULTI-SENSE. Funkcia e-save udržiava batériu nabitú minimálne na 40 %, takže v prípade potreby máte k dispozícii dodatočnú zálohu, ktorá vám pomôže pokračovať v jazde  v elektrickom režime alebo na pomoc motoru v strmých kopcoch.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár