Najviac elektromobilov dodala na Slovensko v tomto roku ŠKODA

ts 0

Najpredávanejším elektromobilom na Slovensku za prvých 7 mesiacov tohto roka je model ŠKODA ENYAQ iV. Značka ŠKODA dodala zákazníkom celkovo 112 kusov tohto plne elektrického SUV, čím si zabezpečila titul lídra v predajoch čisto elektrických vozidiel.

V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o 75 % nárast v dodávkach, a to aj napriek problémom, ktorými si v súčasnosti takmer celý automobilový trh prechádza. Značke sa tiež darilo aj v dodávkach bežných vozidiel, ŠKODA si za obdobie január až júl 2022 udržala dlhodobé prvenstvo na trhu, s celkovým dodaním až 7 694 vozidiel. Značka ŠKODA najnovšie dominovala aj v ankete Elektromobil roka 2022 portálu MôjElektromobil, kde ENYAQ iV zvíťazil v kategórii elektrické SUV, OCTAVIA iV zase vyhrala medzi plug-in hybridmi.   

foto: Skoda

Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko, hodnotí prvých sedem mesiacov tohto roka optimisticky:

Aj napriek zložitým podmienkam, ktoré aktuálne vládnu na automobilovom trhu, sa nám podarilo osloviť s modelom ENYAQ iV najvyšší počet zákazníkov v segmente plne elektrických vozidiel spomedzi všetkých značiek.  Paleta elektrických modelov sa čoskoro rozšíri o variant ENYAQ COUPÉ iV v športovo ladenej verzii RS, ktorú si už zákazníci môžu nakonfigurovať a objednať. Rozširovaním ponuky elektrických modelov a služieb v oblasti nabíjania sa intenzívne pripravujeme na prechod k bezemisnej mobilite. Elektromobilita už i na Slovensku postupne preniká nielen do vozových parkov firiem, ale aj k privátnej klientele.“   

 

Elektromobila na vzostupe

Značka ŠKODA na Slovensku dlhodobo pracuje aj na zlepšení infraštruktúry pre elektrické či elektrifikované modely. Okrem výhodných programov pre vodičov, ktorí potrebujú nabíjať na verejnosti, pripravila tiež ponuku domácich nabíjacích staníc, tzv. wallboxov. Slovenské zastúpenie obľúbenej značky však tiež prispieva k rozširovaní siete nabíjačiek aj v menej dostupných destináciách. Wallboxy od značky ŠKODA najnovšie pribudli v troch dovolenkových ubytovaniach, aby si majitelia elektromobilov či plug-in hybridov mohli svoje auto nabiť aj počas oddychu na Slovensku.

Celkový počet dodaných vozidiel za obdobie január – júl 2022:

ŠKODA ENYAQ iV                                               112 ks

ŠKODA FABIA 4. GEN                                      1 240 ks

ŠKODA FABIA 3. GEN                                         469 ks

ŠKODA KAMIQ                                                    984 ks

ŠKODA KAROQ                                                   998 ks

ŠKODA KODIAQ                                                  844 ks

ŠKODA OCTAVIA (liftback)                                500 ks

ŠKODA OCTAVIA (kombi)                                  947 ks

ŠKODA SCALA                                                   801 ks

ŠKODA SUPERB (liftback)                                 441 ks

ŠKODA SUPERB (kombi)                                   358 ks

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár