Trávite hodiny s deťmi v aute? Ako spraviť z cesty na výlet zážitok

PR 0

Prichádzajú Vianoce a s nimi aj návštevy kilometre vzdialených rodinných príslušníkov či výlety do hôr. Zimné prázdniny sú skvelým spôsobom, ako získať nezabudnuteľné spomienky. Okrem bezpečného a spoľahlivého vozidla je však dôležité, aby vám cesta ubehla príjemne. Prichystajte aktivity pre najmenších pasažierov, aby sa v aute nenudili a jazda tak mohla prebehnúť v pokoji bez súrodeneckých škriepok.

Prečítajte si tipy, ktoré vám prináša nová hybridná Toyota Corolla Cross, rodinné auto, ktoré vás s najnovšou bezpečnostnou technológiou a inteligentným predkolíznym systémom spoľahlivo odvezie do každej destinácie.

 

Magnetické cestovné hry

Balenie vie byť náročné, a to najmä v zime, keď si so sebou beriete aj veľké svetre, overaly do snehu či výbavu na lyžovanie. Do kufra auta Toyota Corolla Cross s objemom 425 l sa však zmestí všetko, čo potrebujete. Nech už je vecí akokoľvek veľa, nezabudnite vziať aj obľúbené hračky vašich detí a drobné hry, ktoré im vložíte do organizéra v interiéri vozidla.

Malé cestovné hry nezaberú veľa miesta a dokážu deti poriadne zabaviť. Vďaka ich magnetickému povrchu si môžu počas cesty zahrať Človeče, nehnevaj sa bez toho, aby niečo stratili či rozsypali pri každom zastavení na semafore.

 

Zahrajte si výletné bingo

Výletné bingo nadchne vaše deti najmä vtedy, ak sú súťaživé typy. Pripravte pred odchodom zoznam vecí, okolo ktorých pravdepodobne pôjdete. Môže ísť o čokoľvek popri ceste: stromy, hrad, modré auto, cyklista, ale ak má vaše vozidlo strešné okno ako nová Corolla Cross, tak môžete na zoznam pripojiť aj lietadlo alebo oblaky v tvare zvierat.

Zoznam vytlačte a povedzte svojim ratolestiam, aby sa počas cesty pozorne dívali von oknom. Tie budú potom postupne vyškrtávať, čo z papiera počas cesty uvidia. Odmena za každý vyškrtnutý riadok ich bude držať v strehu.

 

Urobte si po ceste minivýlet

Čo zaručene pomôže vašim malým spolujazdcom spokojne zvládnuť dlhé hodiny v aute? Prestávka. Ak je po ceste do vašej destinácie zaujímavé miesto, nepremeškajte príležitosť urobiť si malú zachádzku. Autom s pohonom na všetky štyri kolesá, akým je aj Toyota Corolla Cross, sa poľahky dostanete aj na tie najstrmšie vrchy. Navyše vám budú deti po krátkej prechádzke na čerstvom vzduchu po zvyšok cesty spokojne odfukovať na zadných sedadlách. Vďaka hybridnému pohonu má auto v nízkych otáčkach úplne tichý chod motora, a ak by vám náhodou zaspali na rukách už počas prechádzky, štartovaním ich určite nezobudíte. 

Naučte sa niečo nové

Či už plánujete počas prázdnin navštíviť mesto či prírodu, mnohé destinácie sú opantané tajomnými mýtmi. Prečítajte si povesti o neobjavených pokladoch, drakoch, krutých pánoch či nadprirodzených bytostiach. Tie sa u detí tešia veľkej obľube. O to viac, keď potom miesto navštívia osobne a vďaka svojej fantázii budú nachádzať čriepky príbehu všade navôkol.

Napnite sluch

Ak máte staršie deti, zapojte ich do hudobného kvízu. Zapnite si obľúbenú rádiovú stanicu a snažte sa hádať speváka a pieseň, ktorú práve hrajú. Ak ste nadšenými spevákmi, vytvorte si playlist, v ktorom každú pieseň vyberie iný člen rodiny, a spoločne si zaspievajte. V novom modeli auta Toyota Corolla Cross sa vďaka zvukovému systému JBL budete cítiť ako na koncerte.

Skvelým nápadom do auta sú tiež rozprávky vo forme audio knihy. Počas dlhej cesty na výlet sa môžete vrátiť späť k príbehom, ktoré tvarovali vaše detstvo. Možno si vaše deti obľúbia Pána prsteňov či Harryho Pottera rovnako ako vy.

Nová Toyota Corolla Cross je stvorená pre rodiny. S hybridným pohonom bez nutnosti nabíjania ušetríte palivo v mestských zápchach aj pri rozvážaní detí na krúžky. I keď patrí do triedy SUV, bezproblémovo zaparkujete s parkovacím asistentom a bezpečnostným systémom, ktorý núdzovo brzdí a monitoruje mŕtvy uhol za vás. Pohon všetkých štyroch kolies vám zasa zaistí, že pri ceste na chatu či zimnú lyžovačku zdoláte aj tie najstrmšie kopce.

 

Potrebujete nové bezpečné rodinné auto s rýchlou dostupnosťou? S Toyotou čakať nemusíte. Ak sa trafíte do vybraných farebných vyhotovení či rozsiahlej ponuky výbavy, môžete za volantom sedieť už o pár dní. V prípade, že model bude treba doladiť podľa vašich predstáv, dočkáte sa ho za 3 – 4 mesiace.

 

Viac sa o modeli dozviete na toyota.sk.

 

Zahrajte sa na novinárov 

Chcete mať z výletu jedinečne zachytené spomienky? Zverte túto úlohu do rúk malým novinárom, ktorí spíšu zážitky zo svojho pohľadu. Deti poverené dôležitou úlohou si budú všímať aj tie najmenšie detaily. Už po ceste ich čaká mnoho zaujímavostí hodných zvečnenia v detských novinách. A ktovie, možno zistíte, že si výlet pamätajú úplne inak ako vy. Stačí vám na to zošit a fotoaparát v mobile.


1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 4,00 z 5)
Loading...