Hry, hry, hry

jarka 1

Opäť balím kufre, hlavu mám plnú vecí, ktoré určite, ale určite nemôžem zabudnúť, no nakoniec aj tak zostanú doma.
Batožinu uložím do auta, deti do autosedačiek. Ešte si nestihnem ani poriadne sadnúť a pripútať sa a zozadu sa ozve tisíc otázok a poznámok.

V tom momente si prajem pokoj a mier na zadných sedadlách minimálne tak, ako pekné počasie a málo áut na ceste.

Konečne sme sa pohli smerom k nášmu vysnívanému cieľu a otázky, či poznámky lietajú po celej kabíne. Po „Kedy tam budeme?“ nasleduje „Nudím sa.“, hneď potom „Musím cikať“ alebo „Chcem keksíky“.

Neváham a do prehrávača natlačím CD s obľúbenou rozprávkou. Počujem ju asi tridsiaty krát a určite nie posledný. Mohla by som tu rozprávku prednášať na Hviezdoslavovom Kubíne. No deti na chvíľu stíchnu a ja si vychutnávam ticho. V tom momente sa mi pred očami zjaví obraz ostatných rozprávkových cédečiek pekne pripravených na stole. Zabudla som ich doma :o(.

Je mi jasné, že rozprávka skončí a deti sa opäť začnú nudiť. Premýšľam, ako ich zabaviť a napadlo mi, že keď som bola malá ja s bratom sme si na dlane kreslili písmená alebo obrázky a hádali sme, čo to je. Teda jeden mal zatvorené oči a vystretú dlaň. Ten druhý na dlaň nakreslil obrázok. No a pointou bolo, že prvý musel uhádnuť, čo to bolo. Vyhral ten, kto uhádol obrázky a písmená ako prvý a čo najviac. Zabavili sme sa celkom slušne.

Spomínaný okamih netrpezlivosti príde skôr, ako som čakala. Trpezlivo deťom vysvetľujem pravidlá hry. A zábava začína. Deti naťahujú ruky, na dlane si kreslia písmenká a vykrikujú „šteklí ma to“, „uhádol som“, „ja som uhádla“. Nevadí, v aute vládne smiech a zábava.

Vyskúšajte aj vy.

Fotozdroj: www.sxc.hu

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Super, u nas na cas zabera napr. aj hra „ide babka z kopecka, vrzgaju jej kolecka..“ – hra s prstikmi – skovava sa ten, na ktory padne.. Alebo leti leti vsetko leti, co ma kridla, vsetko leti.. Alebo pokial neideme cez dialnicu, ale cez dedinky, – kto prvy najde kostolik v dedine, kto prvy zbada cintorin – to letelo, ked sme sli na „dusicky“ k rodicom…., obchodik a pod.. Napada ma este hra, ktoru hravame doma – zima zima, teplo teplo.. – Jeden skryje hracku a druhy ju hlada.. Dalo by sa to hrat aj v aute slovne.. Surprised

Pridaj komentár