Hrajte sa a rozvíjajte fantáziu Vašich detí

jarka 0

Pre deti trvá cestovanie autom, vlakom, či akýmkoľvek iným prostriedkom nekonečne dlho. Hneď ako vyštartujete na cestu je ich najobľúbenejšou otázkou: „Kedy tam konečne budeme?“. Aby cesta prebehla, čo najpokojnejšie, je dobré naše malé zlatíčka niečím zamestnať, napríklad vymýšľaním vlastnej rozprávky, či príbehu, ktorú potom môžu hrdo vyrozprávať starým rodičom.

Keďže deti milujú príbehy a rozprávky, môžu pri tejto hre naplno využiť vlastnú fantáziu. Hru by mali hrať minimálne dvaja hráči.
Je určená deťom od 4 rokov.

Ako hra funguje: „V Austrálii žil jeden malý krokodíl, ktorý mal veľký sen. Chcel vidieť oceán, o ktorom počul veľa prekrásnych príbehov.“ takto alebo podobne by mohol začať rozprávať svoj vymyslený príbeh prvý hráč. Po niekoľkých vetách rozprávač zastaví príbeh a určí druhého hráča, ktorý má pokračovať. Vymýšľanie príbehu pokračuje dovtedy, kým nepríde rad na posledného hráča, ktorý ho musí ukončiť, napríklad: „Po mnohých nebezpečných situáciách počas cesty cez pol kontinentu stál malý krokodíl pred obrovským oceánom. Pozoroval vlny, ktoré narážali na pobrežie a bol nekonečne šťastný, pretože oceán bol presne taký krásny, ako v jeho snoch.“

Prajem Vám veľa zábavných príbehov počas Vašich výletov.

Fotozdroj: www.sxc.hu

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár