Cestovanie s dieťaťom: Rady, čo si zbaliť a pripraviť

PR 0

Cestovanie s dieťaťom je jedno veľké dobrodružstvo! Pokiaľ si to niekto náhodou v minulosti okúsil na vlastnej koži, určite nám dá za pravdu. A nezáleží na tom, či ide o dlhú cestu, alebo krátku výletnú destináciu vo vzdialenosti približne jednu hodinku. Bez ohľadu na trvanie cesty sa totiž musíte 100-percentne pripraviť na všetky možné scenáre. Poradíme vám, čo si zabaliť a pripraviť.

Zdroj obrázka: Halfpoint / Shutterstock.com

Cestovanie s dieťaťom

Než prejdeme k jednotlivým predmetom a pomôckam, ktoré by nemali chýbať na vašej ceste s dieťaťom, dáme vám jeden praktický tip.

Náš tip: Vyčleňte si jeden batoh, ktorý bude slúžiť výlučne na cestovateľské vecičky pre vaše dieťa. Budete mať tak všetko neustále poruke.
Čo sa týka jednotlivých vecí, myslite najmä na náhradné oblečenie a hygienické potreby. Náš zoznam však začneme niečím iným.

Detská deka

Niektoré deti zvládajú cestovanie bez problémov, pre iné je to o čosi náročnejšie. Niet sa čomu diviť. Opúšťajú totiž miesto, kde sa cítia najistejšie. Plánované dobrodružstvo im môže uľahčiť napríklad detská deka, ktorú dobre poznajú zo svojej izbičky. Navyše, počas cesty môže dieťatko príjemne zahriať a v noci zase poslúžiť ako plnohodnotná prikrývka v cestovateľskej postieľke.

Náš tip:  Prekrásnu a príjemnú detskú deku vám pomôže nájsť vyhľadávač Biano. Prostredníctvom neho sa dopátrate k mnohým kúskom, ktoré zaručia vášmu dieťaťu maximálny komfort počas akejkoľvek cesty. A výhodou je, že môžete vyberať z početných motívov na základe viacerých praktických parametrov.

Zdroj obrázka: Biano.sk

 

Náhradné oblečenie

Spomínali sme ho už o čosi vyššie a teraz sa k nemu vraciame s podrobnejším popisom. Keď sa chystáte na víkendový alebo viacdňový trip, náhradné oblečenie je samozrejmosťou. Avšak, rovnako dôležité je aj v rámci kratších ciest. Treba sa totiž zamyslieť nad tým, že dieťatku môže prísť počas cesty napríklad nevoľno, v dôsledku čoho bude zvracať. V takom prípade sa náhradné oblečenie určite zíde. Nehovoriac o tom, keď ide o bábätká, ktoré sa môžu pocikať.

Že sa vás netýka ani jedno z toho? Čo ak vaše dieťa na seba vyleje vodu alebo iný nápoj? Jednoducho, bez náhradného oblečenia ani na krok!

Hygienické potreby

Popri náhradnom oblečení ďalšia nevyhnutnosť! Pri cestovaní s dieťaťom sú na nezaplatenie najmä vlhčené utierky. Využijete ich či už na utieranie rúk a úst po jedení, na intímnu hygienu, alebo napríklad aj pri vyššie zmieňovaných „nehodách“.

Knižky

Azda najvďačnejšou hračkou na dlhšie aj kratšie cesty je obľúbená kniha vášho dieťaťa. Môžete si spolu pozerať obrázky alebo čítať, vďaka čomu váš čas strávený v aute ubehne skutočne rýchlo. Navyše, knihy sú skvelou alternatívou zabavenia detí, keď nechcete používať mobily alebo tablety.

Zdroj obrázka: d13 / Shutterstock.com

 

Rýchly „snack“

Niet väčších „hladošov“ ako malých detí. Len čo nasadnete do auta, ozvú sa ich hladné krky. Majte preto vždy v zásobe nejaký ten banán alebo jabĺčka. Dobrou voľbou môžu byť aj piškóty, tyčinky či detská výživa.

Náš tip: Keď by ste chceli dopriať vašim ratolestiam niečo sýtejšie, pripravte pred cestou napríklad chutné lievance.

Nočník

V prípade starších detí, ktoré sa už samé pýtajú na potrebu, bude povinnou cestovateľskou výbavou aj nočník. V súvislosti s tým si ale pripravte „pevné nervy“. Môže sa totiž stať, že budete neraz svedkami takzvaných „planých poplachov“. Auto síce odstavíte, dieťa vytiahnete z autosedačky, posadíte ho na nočník, no nič z toho nebude. Majte však pochopenie. Pre deti môže byť totiž stresujúce vykonávať potrebu na neznámych miestach. Skúste im preto tento čas spríjemniť napríklad čítaním z vyššie zmieňovanej obľúbenej knižky.

Ďalšie veci, ktoré si zabaliť a pripraviť

Ďalšie veci, ktoré si so sebou zoberiete na cestu s dieťaťom, voľte podľa vlastného uváženia. Môže sa vám zísť napríklad kočík, kárička či trojkolka. Nemožno však opomenúť ani obľúbené plyšové hračky detí, slnečné okuliare, šatky, klobúčiky, šiltovky alebo čokoľvek podľa potreby. A pozor, nikdy nezabúdajte na fľašku s vodou!

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...