Psychologické poradenstvo v autoservise. Ako taká krava.

Veronika Nika 0

Ano. Viem, že nevyzerám ako inžinierka jadrovej fyziky, ani startupistka z NASA. Väčšinou prídem do servisu s nejakým tým viac-či menej ufrflaným deckom, a autom plným sajrajtu z keksíkov, prázdnych tetrapakových krabičiek, alternatívnych čiapok, nepárnych rukavičiek, a spotených tenisiek, čo vypadli chalanom z tréninovej tašky. 

Nech ale prídem do nášho značkového autoservisu s akoukoľvek požiadavkou, vždy mi prijímací technik s hovadsky zhovievavým úsmevom “ klientsky láskavo“ pooponuje, ako by som bola úplná krava, čo nemá inú zábavu, ako sa k nim trepať. 

Popisujem diagnózu: chladič

Našla som pod prednou časťou auta na ceste modrú mláčku. Obávam sa, že to môže byť chladiaca kvapalina. Možno prasknutá nádoba chladiča. 

Servisák natočí svoju vysmiatu hlavičku nad pravé rameno a po menšej odmlke a veľavravnom pohľade na mňa (nie na auto!)  riekne: To bude asi voda do ostrekovača:)

Popisujem diagnózu: Brzdy

Brzdy mi robia take čudné zvuky, že „chrr chrr“. A hrozne to rachoce v kolese. Zvláštne je, že to ešte brzdí, ale mám pocit, že už môže aj prestať. Pozriete sa na to? 

Servisák: Opäť zhovievaný úsmevček, naklonená hlavička. „Nóoo. To v týchto chladných a sychravých dňoch býva. Keď si auto postojí, vytvorí sa na tých brzdových kotúčoch niečo ako hrdza, a musíte prejsť pár kilometrov, aby sa to oškriabalo. To prestane“. …

Matkám stačí v autoservise psychologické poradenstvo?

Neskutočne ma vytáčajú pri svojom preedikovanom presvedčení, že tuto tej matke bude stačiť psychologické poradenstvo. 

Napokon ale vždy prídu na to, že okamžite musia vymeniť celé brzdy, lebo sú rozbité brzdové kotúče, a že tá chladiaca tekutina naozaj vytiekla, a ak by som ho nepriviezla na servis, prídem o pár kilometrov o celý motor. 

V každom prípade, nabudúce ma budú čakať opäť s nejakou dobrou radou, ako sa proste stačí len nebáť. Aj keď – keby to stačilo, bolo by to značne lacnejšie.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (20 hlasov, priemerne: 4,80 z 5)
Loading...

Pridaj komentár