Karolína Topolová: Mamičky kladú dôraz na celkovú bezpečnosť auta

Ľubo Šimkovič 0

Je generálnou riaditeľkou spoločnosti AAA AUTO, zároveň manželkou a matkou. V rozhovore pre rodinku.sk prezradila aké autá uprednostňujú ženy, na akom jazdí ona sama a akú odporúča stratégiu nákupu auta pre mladú rodinu.

AAA auto
Foto: AAA AUTO

Ste ženou v mužskom biznise. Lákal vás motorizmus od mala alebo vám bol cudzí?

Od mala som sa rada hrala s autíčkami, preferovala som ich pred bábikami. Vplývali na mňa moji dvaja bratia. Pracovať v automobilovom priemysle bola pre mňa práca snov.

V detstve ste síce mali predprípravu k budúcemu povolaniu. Museli ste sa po príchode do firmy naučiť o autách viac, ako bežný užívateľ?

V autách som sa snáď vždy vyznala viac, ako bežný užívateľ a stále ma zaujímajú všetky novinky po modelovej i technickej stránke. Mám manžela, ktorý je expert v automobilovom priemysle, od neho sa dozvedám úplne detaily, ktoré by som k mojej práci ani vedieť nemusela:).

Ak ale chcete v nejakej oblasti uspieť, je treba dobre poznať produkt, ktorý predávate.

Aký je váš pracovný deň?

Keď prídem do práce urobím si kávu, prečítam najnutnejšie emaily a potom začína kolotoč stretnutí a riešenie zásadných projektov.

Medzitým odbieham k emailom, chcem toho stihnúť čo najviac, aby som na konci pracovného dňa mohla odísť za rodinou s tým, že mám väčšinu vecí vyriešených.

Aké bolo vaše prvé auto a aké máte teraz?

Moje prvé auto bolo malé nové Volkswagen Polo. Chvíľu po kúpe mi ho ukradli. Od vtedy neinvestujem zbytočne do nových vozidiel, ktoré sú nezmyselne drahé.

Jazdím na ojazdených autách. Aktuálne mám SUV BMW X 5, som s ním maximálne spokojná, nemenila by som. Cítim sa v ňom i s mojou malou dcérou bezpečne, mám dobrý výhľad a veľký úložný priestor.

Foto: AAA AUTO

Vy preferujete SUV, aké autá uprednostňujú ženy, matky?

Slovenské mamičky najčastejšie vyberajú značky Škoda, Volkswagen a Renault. Dávajú prednosť praktickosti a najmä bezpečnosti pred komfortom a štýlom.

Ďalej uprednostňujú benzínové motory a manuálne prevodovky. Preferujú kombi, MPV a i u žien narastá záujem o vozidlá SUV.

Mamičky kladú dôraz na celkovú bezpečnosť. Odlišné preferencie majú začínajúce vodičky. Tie vnímajú automobil ako flexibilný dopravný prostriedok a zároveň symbol určitej nezávislosti.

Častejšie si vyberajú menšie autá s nižším obsahom motora, ktorých výhodou je celkovo nižšia spotreba paliva a ľahšie manévrovanie, napríklad pri parkovaní v centre miest či podzemných garážach.

Vo všeobecnosti sú ženy pri výbere automobilov veľmi pragmatické, ale čím sú mladšie, tým viac pri výbere zohľadňujú aj módnosť a farbu vozidla. Ženy u nás tvoria 35 % zákazníkov.

Akú stratégiu nákupu automobilu by ste odporučili mladej rodine s deťmi, ktorá si chce kúpiť auto?

Na začiatok je dôležité si ujasniť, k akým účelom bude auto využívané a aký má kupujúci rozpočet. Budete s autom jazdiť po meste alebo ho budete využívať k dlhým cestám? Budete voziť i niekoho ďalšieho napríklad babičku, alebo deda a potrebujete teda i ďalší rad sedadiel?

Čo sa týka rozpočtu, odporučila by som mladšie ojazdené vozidlo, bude síce stáť viac, ale nebude po kúpe vyžadovať väčšie investície do opráv a údržby. Takéto vozidlá je možné nájsť v ponuke značky Mototechna.

Vyššia suma sa dá vyriešiť úverom, ich ponuka je dnes veľká a sú s veľmi nízkymi sadzbami, takže investovať do menej ojazdeného vozidla s nižšími nárokmi na prevádzkové náklady sa určite oplatí. Ušetríte tak desiatky tisíc oproti kúpe nového auta a navyše auto pravdepodobne bude ešte v záruke.

Koľko hodín za mesiac strávite za volantom?

Bývam kúsok za Prahou, takže každý deň absolvujem nejakých 25 kilometrov tam a späť. S ďalšími cestami to je tak maximálne 1000 kilometrov mesačne, na hodiny to nemám spočítané.

Foto: AAA AUTO

Presuňme sa k spojeniu AAA AUTO a slovenského futbalu. Prečo ste sa ho rozhodli podporiť?

Sme najväčším predajcom ojazdených automobilov nielen na slovenskom a českom trhu, ale i v strednej a východnej Európe. Futbal je u nás bezkonkurenčne najobľúbenejším športom, preto je naša spolupráca úplne logickým krokom.

Okrem ojazdených vozidiel predávame pod značkou Mototechna i tzv. polročné vozidlá, teda automobily s nájazdom do 20 000 km a vekom pol roka. Hľadáme teda stále nové zdroje overených automobilov a vďaka tejto spolupráci sme skĺbili viac vecí naraz.

Slovenský futbal získal spoľahlivého partnera na cesty, ktorý dodá atraktívne a tak potrebné nové vozidlá, a my si tým zaistíme pravidelný prísun kvalitných automobilov. Slovenskému futbalovému zväzu požičiavame automobily v hodnote cez 1,1 milióna eur a budem ich pravidelne meniť.

Je dôležité pripomenúť, že okrem slovenského futbalu sme v sponzoringu aktívny i v Českej republike. Rovnako ako je futbal férová hra, i my sa snažíme prinášať do obchodu s ojazdenými automobilmi férovosť.

Vozidlá detailne preverujeme, dbáme na nepretržité zdokonaľovanie našich predajných procesov a snažíme sa verejnosť vzdelávať, aby ľudia mohli nakupovať ojazdené vozidlá bezpečne a bez starostí.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár