Reflexné tričká – bezpečné oblečenie na bicykel a beh

PR 1

Je teplý letný večer, slnko zapadá a vy sa pomaly pripravujete na večerný beh alebo bicyklovanie. Balíte si všetko potrebné – vodu, slúchadlá, uterák, mobil. Zdá sa, že zbalené máte všetko, ale nezabudli ste si obliecť reflexné tričko?

foto: unsplash.com

Prečo si zaobstarať reflexné tričko?

Pri vykonávaní vonkajších aktivít ako je cyklistika alebo beh by mala byť, kvôli vašej vlastnej bezpečnosti, najvyššou prioritou práve dostatočná viditeľnosť. Tá je kľúčová najmä v úsekoch s nedostatočným osvetlením, pretože výrazne znižuje riziko nehôd a zabezpečuje, že pri svojich obľúbených outdoorových aktivitách zostanete v bezpečí. 

A práve tu prichádzajú na rad reflexné tričká – obľúbená voľba všetkých športových nadšencov. Sú vyrábané zo špeciálnych materiálov s reflexnými vlastnosťami a to zaručuje, že svetlo, ktoré na tieto materiály dopadne sa odrazí späť, vďaka čomu sa stávate viditeľnými aj z väčšej diaľky. 

Čo by ste mali zvážiť pri kúpe reflexného trička?

Toto sú tri základné aspekty, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní a následnej kúpe trička s reflexnými prvkami:

Viditeľnosť

Najzásadnejším z faktorov, ktoré by ste mali zvažovať pri kúpe reflexného trička na beh alebo bicykel je rozsah viditeľnosti – teda vzdialenosť, z ktorej vás ostatní uvidia. Tá vo veľkej miere závisí od kvality a dizajnu použitého reflexného materiálu. Niektoré tričká zabezpečujú viditeľnosť iba do niekoľkých metrov, zatiaľ čo iné sa môžu pochváliť pôsobivým dosahom až nad 100 metrov. 

Komentáre k článku

  1. bez reflexného oblečenia na bicykle nikdy nesadneme (ani ja, ani moje deti). teraz som im dokonca kupila blikacie svetielka z cyklospecialit a nové reflexné vesty, pretože čast jazdíme po ceste a potrebujem, aby nás bolo dobre vidno

Pridaj komentár