Reflexné tričká – bezpečné oblečenie na bicykel a beh

PR 0

Je teplý letný večer, slnko zapadá a vy sa pomaly pripravujete na večerný beh alebo bicyklovanie. Balíte si všetko potrebné – vodu, slúchadlá, uterák, mobil. Zdá sa, že zbalené máte všetko, ale nezabudli ste si obliecť reflexné tričko?

foto: unsplash.com

Prečo si zaobstarať reflexné tričko?

Pri vykonávaní vonkajších aktivít ako je cyklistika alebo beh by mala byť, kvôli vašej vlastnej bezpečnosti, najvyššou prioritou práve dostatočná viditeľnosť. Tá je kľúčová najmä v úsekoch s nedostatočným osvetlením, pretože výrazne znižuje riziko nehôd a zabezpečuje, že pri svojich obľúbených outdoorových aktivitách zostanete v bezpečí. 

A práve tu prichádzajú na rad reflexné tričká – obľúbená voľba všetkých športových nadšencov. Sú vyrábané zo špeciálnych materiálov s reflexnými vlastnosťami a to zaručuje, že svetlo, ktoré na tieto materiály dopadne sa odrazí späť, vďaka čomu sa stávate viditeľnými aj z väčšej diaľky. 

Čo by ste mali zvážiť pri kúpe reflexného trička?

Toto sú tri základné aspekty, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní a následnej kúpe trička s reflexnými prvkami:

Viditeľnosť

Najzásadnejším z faktorov, ktoré by ste mali zvažovať pri kúpe reflexného trička na beh alebo bicykel je rozsah viditeľnosti – teda vzdialenosť, z ktorej vás ostatní uvidia. Tá vo veľkej miere závisí od kvality a dizajnu použitého reflexného materiálu. Niektoré tričká zabezpečujú viditeľnosť iba do niekoľkých metrov, zatiaľ čo iné sa môžu pochváliť pôsobivým dosahom až nad 100 metrov. 

Pohodlie

Ďalším dôležitým faktorom je, samozrejme, pohodlnosť. Priedušnosť, strih, materiál z ktorého je tričko zhotovené – to všetko treba brať do úvahy. Príliš tesné reflexné tričká na bicykel môžu brániť pohybu a vy sa môžete cítiť nekomfortne. Odporúčame vám vybrať si tričko vyrobené z ľahkého materiálu, ktorý jednoducho odvádza vlhkosť a vy sa v ňom cítite príjemne.

Kvalita

Postupom času sa môže stať, že sa reflexný materiál použitý na vašom tričku stáva menej viditeľným. Pravidelná kontrola a výmena opotrebovaných tričiek za nové je nevyhnutná na zabezpečenie dostatočnej viditeľnosti aj bezpečnosti. Ideálnou voľbou je investícia do kvalitných značiek, ktoré zaručujú odolnosť voči opotrebovaniu a dlhú životnosť.

Sponzorovaný článok

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár