CyklorodinkaCyklorodinka

Mestská cyklistika

 Pavol Ország /PR   15.05.2015   0

Je nepopierateľným faktom, že cyklistika u nás v posledných rokoch zažíva akýsi boom. Výnimkou nie je ani tá mestská, keď v mestách vídame čoraz viac cyklistov. Čo je ešte zaujímavejšie, nestretávame sa len s jazdcami, ktorí denne prekonávajú desiatky, či stovky kilometrov, ale aj ľudí, ktorí dochádzajú za prácou, nákupmi, či zábavou. Bohužiaľ, nedisponujeme takou infraštruktúrou ako Dáni, či Holanďania, ale našťastie si vieme poradiť aj v našich podmienkach. Prečo je však výhodné používať mestský bicykel?

1. Rýchlosť

Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, bicykel je často rýchlejší ako iný spôsob dopravy. Človek sa tak bez problémov vyhne zápcham, či si skráti cestu cez úzku uličku, kde iný dopravný prostriedok jednoducho neprejde. Vďaka tomu ani nemusíte byť profi cyklista, aby ste predbehli autá.

2. Zdravie

Popri práci, deťoch a ďalších záležitostiach vám nezostáva čas urobiť niečo pre zdravie. Tak prečo sa jednoducho neodviesť do práce či školy na bicykli a zabiť tak dve muchy jednou ranou? Niekoľko kilometrov denne na bicykli môže byť dobrou prevenciou pred vznikom nadváhy, kardiovaskulárnych ochorení, či akýchkoľvek iných, ktoré vám kancelária s "radosťou" dopraje.

www.citibikes.sk

3. Úspora

Rád by som sa vyhol konkrétnym číslam, pretože sa to globálne povedať ani nedá. Ale určite si každý dokáže jednoducho vyrátať koľko sa dá ušetriť na benzíne či nafte, ak namiesto auta zvolíte bicykel. To isté platí aj pre prípad, že používate MHD. Niečo mi nahovára, že ak použijete mestský bicykel či elektrobicykel, revízor vás určite kontrolovať nebude.

4. Ekológia

Zoberte svojich známych, či kolegov do práce bicyklom so sebou a urobte si tak spoločne lepšie prostredie pre život. Pokiaľ budete využívať bicykel v kombinácii s MHD, potom sa vám určite bude hodiť aj skladací bicykel, ktorý je veľmi praktický a nezaberá miesto ani u vás doma.

5. Štýl

Štýlom cyklistov už dávno nie je len "blato až za ušami". Mestské bicykle sú dnes sami o sebe dizajnovo veľmi štýlové. A doplnky, ako napríklad cyklistické prilby, za nimi nezaostávajú ani trochu, ba dokonca ich dopĺňajú a ešte viac zvýrazňujú eleganciu.

Štýlové cyklistické prilby
na citybikes.sk

 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised