Úspešný projekt Bezpečná škôlka pokračuje už piaty rok

PR 0

Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia v týchto dňoch spúšťa ďalší ročník projektu s názvom „Goodyear- Bezpečná škôlka“. Hlavným cieľom je zvýšenie bezpečnosti detí z materských škôl v rámci cestnej premávky. Projekt má za sebou štyri úspešné ročníky nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku. V priebehu minulých ročníkov bol projekt rozšírený aj do ďalších krajín, napr. Maďarsko, Slovinsko alebo Chorvátsko. V regióne Česko-Slovensko-Maďarsko sa doteraz zapojilo do projektu takmer 2 500 materských škôl.

Spoločnosť Goodyear DunlopTires Slovakia je vďaka najnovším inovačným technológiám a materiálom preslávená svojím zodpovedným prístupom k bezpečnosti vodičov. V roku 2008 sa rozhodla podporiť bezpečnosť ešte viac a zamerať sa hlavne na najmenších a najohrozenejších účastníkov cestnej premávky – deti z materských škôl.

Najväčším nebezpečenstvom pre deti

je nedostatočná informovanosť o cestnej premávke, z ktorej vyplývajú pravidlá a povinnosti pre účastníkov cestnej dopravy. Jedným z nástrojov, ktorý môže účinne riešiť celý rad  príčin dopravných nehôd detí je prevencia a osveta prostredníctvom dopravnej výchovy, zameranej na deti už v materských školách.

„V posledných rokoch sa osvedčenou pomôckou v rámci dopravnej výchovy stalo používanie reflexných viest. Používanie viest u detí vyvoláva záujem o problematiku a chovanie sa v rámci cestnej komunikácie. Deti vďaka nim pochopia rozdiely medzi pohybom v cestnej premávke a na ihrisku, alebo v parku,“ uviedla Katarína Ardová Marketing&PR koordinátorka spoločnosti Goodyear DunlopTires.

Nosenie viest v bežnej cestnej premávke

nielen deťmi, ale aj ostatnými účastníkmi cestnej premávky – chodcami, cyklistami, uľahčuje život aj vodičom, ktorí tohto účastníka cestnej komunikácie vidia s ďaleko väčším predstihom a môžu tak prispôsobiť svoj ​​štýl jazdy. Podľa výskumu, porovnávajúceho viditeľnosť osoby v reflexnej veste a bez nej,  vodič zaznamená chodca bez reflexnej vesty o 5 až 15 sekúnd neskôr, v závislosti na konkrétnych svetelných podmienkach. Pri rýchlosti nad 60 km/ h tento rozdiel predstavuje vzdialenosť minimálne 100 metrov prejdených navyše, čo v kritickej situácii môže rozhodovať o ľudskom živote.

V rámci projektu Goodyear- Bezpečná škôlka

ktorý bol tento rok spustený 1. februára, novo registrované materské školy získajú sadu 20 reflexných viest pre deti a dve pre pani učiteľky. Registrácia prebieha prostredníctvom webovej stránky www.bezpecnaskolka.sk, kde škôlky nájdu aj ďalšie informácie k projektu, súťažiam a tipom. Rodičia sa tu dozvedia informácie, ako bezpečne cestovať s deťmi.

Deti môžu navštíviť databázu online hier, maľovanky a kvízy. Získaním sady reflexných viest výhody pre registrované škôlky len začínajú. Napríklad, škôlky, ktoré sa registrovali v minulom roku, tento rok získajú magnetické tabule, kde si môžu deti zábavnou formou precvičiť, ako sa zachovať v rôznych dopravných situáciách. Každoročne je pre novo aj skôr registrované materské školy pripravený rad súťaží.

„Aj v tomto roku očakávame, že vysoké množstvo registrovaných škôlok sa zapojí do plánovaných súťažných a edukačných aktivít týkajúcich sa dopravnej výchovy. Materské školy sa môžu opäť tešiť na hodnotné ceny a veľa zábavy,“ prezradila Katarína Ardová.

O spoločnosti:

Goodyear je jedným z najväčších svetových výrobcov pneumatík. Spoločnosť zamestnáva približne 70 000 pracovníkov a svoje výrobky vyrába vo viac ako 60 podnikoch v 26 krajinách sveta.
Novinky spoločnosti Goodyear už viac ako sto rokov nastavujú latku pre celý automobilový priemysel. Goodyear je priekopníkom inovačnej bezpečnostnej technológie známej ako RunOnFlat, ktorá vodičovi umožňuje pokračovať v jazde aj po defekte pneumatiky.

Goodyear je v tejto oblasti svetovou špičkou: pneumatiky s touto technológiou nájdeme na rôznych vozidlách BMW, cenami ovenčenom Mini, vysoko výkonných vozidlách Mercedes-Benz a pri ďalších značkách. V roku 2007 Goodyear dodal vyše 2,5 milióna pneumatík RunOnFlat. Viac informácií nájdete na adrese www.goodyear.sk

Partner projektu – mediálny partner:

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár