Spoľahlivé auto pre mladú rodinu: Dôležité sú bezpečnostné prvky, no nepodceňujte ani typ karosérie

Jaro Korim 0

Niekto sa pri výbere nového vozidla rozhoduje podľa ceny, iný podľa vonkajšieho vzhľadu a ďalší zas podľa vybavenia interiéru. Mladé rodiny by však v prvom rade mali sledovať záujmy všetkých jej členov. Najlepšie urobíte, ak budete okrem ceny, interiéru a exteriéru prihliadať predovšetkým na praktickú stránku vozidla.

Typ karosérie neberte na ľahkú váhu

Typ karosérie možno nie je jednou z prvých vecí, ktorú pri výbere vozidla mladé rodiny sledujú. Často však môže hrať hlavnú rolu pred finálnym rozhodnutím. Súčasný trh ponúka viacero typov, pričom sa neraz líšia len maličkosťami.

Jednou z najlepších volieb je v tomto prípade rodinný sedan, pretože ponúka obrovskú výhodu v porovnaní s liftbackom alebo kombíčkom. Oddelený veľký batožinový priestor vám zaručí, že sa do interiéru neprenesie zápach či špina z kufra, čo oceníte nielen po celodennej turistike, keď budete musieť v kufri prevážať špinavé topánky. Osobitný kufor zabezpečí aj tichšiu jazdu, preto si váš potomok bude môcť dopriať kvalitný spánok aj počas dlhých presunov. Okrem toho vás sedany očaria aj vyššou bezpečnosťou v prípade nárazu zozadu. Čerešničkou na torte je ich elegantný dizajn.

pexels.com

 

Dbajte na spoľahlivé bezpečnostné prvky

Nikomu netreba vysvetľovať, že bezpečnosť je prvoradá. Obzvlášť, ak okrem seba prevážate aj tie najvzácnejšie poklady – svoje ratolesti. Základom každého bezpečného vozidla sú airbagy. Hovorí sa, že menej je niekedy viac, no v tomto prípade na to zabudnite. Za zváženie preto stojí vyššia výbava s bočnými a hlavovými airbagmi. Vyšší počet airbagov sa totiž rovná vyššia bezpečnosť.

Ďalšími bezpečnostnými prvkami, ktoré by mal bez debaty mať váš nový štvorkolesový tátoš, sú systém proti zablokovaniu kolies pri plnom brzdení ABS a elektronický stabilizačný program ESP. Ten identifikuje kritické situácie a zámerne predchádza tomu, aby vozidlo vybočilo zo svojej dráhy.

Na zoznam nevyhnutných prvkov pri kúpe vozidla by vám mal pribudnúť napríklad aj systém trakčnej kontroly či BAS systém, ktorý zabezpečuje maximálny brzdný účinok v prípadoch kritického brzdenia.

pexels.com

Otázky, ktoré by ste si mali pred kúpou auta položiť

Kúpe nového vozidla často predchádzajú hodiny študovania všemožných modelov, ich výhod a nevýhod, ale aj nekonečné zvažovanie, čo všetko od neho skutočne očakávate. Predtým, než sa finálne rozhodnete, je nevyhnutné zodpovedať si ešte dve praktické otázky, ktoré vás posunú bližšie k vášmu vysnívanému autu:

  • Túžite po aute priamo z výrobnej linky alebo preferujete ojazdené?
  • Plánujete si ho kúpiť za našetrené financie alebo si vezmete úver na auto?

Všeobecná rada znie – kúpte si také vozidlo, ktoré bude spĺňať všetky vaše požiadavky a pripravte sa na to, že budete musieť robiť kompromisy, ak chcete vyhovieť naozaj každému.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...