Nadácia Volkswagen Slovakia podporí dopravnú výchovu detí na Slovensku sumou 14 000 eur

ts 1

„Dopravná výchova je dôležitá pri predchádzaní nehôd a je v záujme nás všetkých, aby bola pre deti čo najatraktívnejšia. Poznatky, ktoré v rámci nej získajú budú totiž využívať každý deň. Zaujímavé projekty aktívnych škôl, učiteľov i rodičov v tejto oblasti si preto podporu Nadácie Volkswagen Slovakia rozhodne zaslúžia,“ vysvetľuje Eric Reuting, nový predseda správnej rady Nadácie VW SK.

Projekty, ktoré Nadácia podporila boli realizované v prešovskom, nitrianskom, bratislavskom, trenčianskom, žilinskom a košickom kraji. 

V roku 2012, ihneď po vyhlásení prvej výzvy tohto programu Nadácia dostala 47 žiadostí o podporu. Projekty prekvapili vysokou úrovňou spracovania a zaujímavo naplánovanými aktivitami. Úspech iniciatívy a priaznivý ohlas v širokej verejnosti tak vyústil do jeho ďalšieho pokračovania.

„V roku 2013 sme vybrali a podporili deväť projektov z 220 žiadostí v celkovej sume 14 000 eur,“ hovorí Alexandra Pappová, projektová manažérka Nadácie VW SK. 

Jednotlivé projekty zvyšujú atraktívnosť dopravnej výchovy a získavanie pozitívnych návykov v dopravnej premávke. V rámci projektu „Podolský dopravný viacboj“ sa napríklad žiaci zahrali aj na plánovačov dopravy či záchranárov. Zmerali si tiež schopnosti v jazdách zručnosti a v celoškolskej dopravnej súťaži Dopravná Grand Prix. Tí starší Nadácia Volkswagen Slovakia podporí dopravnú výchovu detí na Slovensku sumou 14 000 eur 

Nadácia Volkswagen Slovakia

od svojho vzniku v roku 2008 prispieva k zlepšeniu podmienok vzdelávania na Slovensku. Sústreďuje sa pritom na podporu mladých ľudí a vytváranie moderného priestoru pre život.

Pravidelne ročne vyhlasuje niekoľko grantových programov a prehlbuje spoluprácu so školami, univerzitami ako aj neziskovými organizácia

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár