Bezpečnostný pás pre tehotné

Mária Kopčíková 0

To, že pokiaľ cestuje tehotná autom, mala by byť pripútaná, netreba diskutovať, či spochybňovať. Štatistiky hovoria, že až 70% úrazov počas tehotenstva sa stane v dôsledku dopravnej nehody. Náhle zabrzdenie či náraz môže spôsobiť, že štandardný bezpečnostný pás vyvinie extrémny tlak na maternicu a môže nenarodené bábätko poraniť. Môže dokonca hroziť odlúčenie placenty.

Zdroj: autoforum.cz

Ku klasickému pásu existuje špeciálny pás pre tehotné

Tehotné ženy sú v dnešnej dobe pomerne aktívne, často sa presúvajú za prácou, či zábavou autom.  Klasický bezpečnostný pás v aute s postupujúcim tehotenstvom môže byť nepohodlný a v istej fáze tehotenstva už aj nebezpečný. Pri náraze tehotná žena predstavuje záťaž na bezpečnostný pás o hmotnosti 3 – 5 ton. Používanie bezpečnostných pásov cez brušnú oblasť by mohlo vytvoriť na placentu a dieťa príliš veľký tlak a tiež preto, že žena pod neho môže podkĺznuť.

 

V zásade existujú 2 typy pásov pre tehotné, ktoré sú na našom trhu:

Nórsky bezpečnostný pás pre tehotné BeSafe Pregnant Belt fixuje bežný trojbodový pás v bezpečnej polohe pod bruškom. Môže byť nevýhodný pre ženy, ktoré neradi nosia nohavice.

Pás BeSafe, zdroj: autoforum.cz

Tehotenský bezpečnostný pás Clippasafe. Pomáha udržať spodnú časť pásu v aute pod maternicou. Na rozdiel od pásu BeSafe sa naupína medzi nohami a ženu teda nič neobmedzuje v obliekaní šiat a sukní. Zároveň pás nijako nerozptyľuje pri riadení. Nezabudnite – pútať by sa mali nielen budúce mamičky vodičky, ale aj spolujazdkyňa, a to aj na zadnom sedadle. 

Pás Clippsafe, zdroj: clippsafe.co.uk

Pás Clippasafe ľahko presuniete na potrebné miesto v aute, bez toho, aby to vás alebo vašich spolujazdcov akokoľvek obťažovalo.

Oba pásy sa odporúčajú používať od 2. mesiaca tehotenstva.

Mohlo by vás zaujímať: Tehotná za volantom …

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (2 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár