Bezpečnosť na cestách vďaka spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia

PR 0

Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia v tomto roku spustila už piaty ročník projektu s názvom „Goodyear – Bezpečná škôlka“. Hlavným cieľom projektu je zvýšiť bezpečnosť detí z materských škôl v cestnej premávke.

Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia

je vďaka najnovším inovačným technológiám a materiálom preslávená svojím zodpovedným prístupom k bezpečnosti vodičov. V roku 2008 sa rozhodla podporiť bezpečnosť ešte viac a zamerať sa hlavne na najmenších a najohrozenejších účastníkov cestnej premávky, na deti z materských škôl. Najväčším nebezpečenstvom pre deti je nedostatočná informovanosť o cestnej premávke, z ktorej vyplývajú pravidlá a povinnosti pre jej účastníkov. Jeden z nástrojov, ktorý môže účinne riešiť celý rad príčin dopravných nehôd detí, je prevencia a osveta prostredníctvom dopravnej výchovy zameranej už na deti v materských školách.

„Základom nášho projektu je zlepšiť ochranu a bezpečnosť detí. Materské školy vybavujeme reflexnými vestami na zvýšenie viditeľnosti malých školáčikov. Do škôlok ďalej dodávame rôzne edukatívne predmety potrebné na výučbu pravidiel cestnej premávky. V tomto roku sme pre vybrané škôlky pripravili aj divadelné predstavenie. Deťom môžeme tak prirodzenou a zábavnou formou prispieť k osvojeniu si základných dopravných pravidiel.“ Uviedla Katarína Ardová Marketing & PR koordinátorka spoločnosti Goodyear Dunlop Tires.

Nosiť vesty by mali nielen deti

ale aj ostatní účastníci cestnej premávky. Takto označených chodcov a cyklistov vidia vodiči s ďaleko väčším predstihom a vďaka tomu môžu prispôsobiť aj svoj štýl jazdy. Podľa výskumu, porovnávajúceho viditeľnosť osoby v reflexnej veste a bez nej, vodič zaznamená chodca bez reflexnej vesty o 5 až 15 sekúnd neskôr, v závislosti od konkrétnych svetelných podmienok. Pri rýchlosti nad 60 km za hodinu tento rozdiel predstavuje až 100 metrov, čo v kritickej situácii môže rozhodovať o ľudskom živote.

V Slovenskej republike sa do projektu „Goodyear – Bezpečná škôlka“ zapojilo za päť rokov až 912 materských škôl. Do projektu sa môže zapojiť každá škôlka, ktorá sa zaregistruje na webových stránkach: www.bezpecnaskolka.sk. Na web stránke projektu sú ďalšie informácie o aktuálnom dianí, o súťažiach a o tipoch. Rodičia sa tu dozvedia napríklad ako bezpečne cestovať s deťmi a deti môžu navštíviť databázu online hier, maľovaniek a kvízov. Ďalšie zaujímavosti a aktuality, týkajúce sa témy detí a ich bezpečnosti v cestnej premávke, nájdete aj na facebooku Bezpečnej škôlky: www.facebook.com/bezpecnaskolkaSR

ROK

Počet prihlásených škôlok

2008

354

2009

232

2010

121

2011

102

2012

103

Celkom

912

 

 

ROK

Počet prihlásených škôlok

2008

354

2009

232

2010

121

2011

102

2012

103

Celkom

912

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár