Bezpečná škôlka- ukončenie tretieho ročníka

Goodyear Dunlop Tires 0

Projekt spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia s názvom „Goodyear – Bezpečná škôlka“ je zameraný na zvýšenie bezpečnosti detí z materských škôl v rámci cestnej premávky. V minulom roku sa uskutočnilo už jeho tretie pokračovanie a to nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Projekt bol prvýkrát spustený aj v ďalších krajinách, napr. v Maďarsku, Slovinsku a Chorvátsku. Celkovo je do projektu v regióne Slovensko – Česká republika – Maďarsko v súčasnosti zapojených viac ako 2 000 materských škôl.

V roku 2011 Na Slovensku dostalo 138 materských škôl sériu 20 reflexných viest pre deti, 2 vesty pre dospelých, ďalej DVD s rozprávkou, knižku „Rozprávky o dopravných značkách“ atď. Ďalších 593 materských škôl, ktoré sa do projektu zapojili už v predchádzajúcich rokoch, dostali magnetickú tabuľu, vďaka ktorej sa deti môžu zábavnou formou oboznámiť s pravidlami cestnej premávky. Námety na situácie, ktoré môžu deti riešiť, sú pre učiteľov k dispozícii na webových stránkach www.bezpecnaskolka.sk. Okrem toho sú tu pre rodičov aj deti publikované ďalšie užitočné informácie. Rodičia sa môžu dozvedieť napr. o správnej výbave na zimnú dovolenku, tipy na cestovanie s deťmi atď. Deti si tu môžu zahrať hry, napr. pexeso, vyfarbiť maľovanky či zúčastniť sa súťaží o ceny.

Nové materské školy boli do projektu zaradené na základe vlastnej registrácie na webových stránkach projektu. „Vzhľadom k pozitívnym reakciám verejnosti a záujmu materských škôl budeme v projekte Bezpečná škôlka pokračovať aj v tomto roku. Ďalším škôlkam tak umožníme registráciu do projektu, vďaka ktorej získajú sériu našich vestičiek. Zároveň chystáme aj rad aktivít pre škôlky, ktoré sú v projekte už zapojené.“ hovorí k projektu Boris Tománek, Marketing & PR manažér spoločnosti Goodyear Dunlop Tires Slovakia.

Akékoľvek aktuálne informácie, týkajúce sa projektu, sú k dispozícii na internetovej adrese www.bezpecnaskolka.sk.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár