Aby bolo školákov na cestách vidieť

Katarína Žitniaková 0

Heslo „Škola volá“ neznamená iba nákup pomôcok pre školákov, ale aj podnet pre rodičov, aby poriadne zvážili ako ochrániť svoje ratolesti pri bežných aktivitách.

Foto: Ingimage.com

Keďže deti patria medzi jednu z najohrozenejších skupín v cestnej premávke, je potrebné sa zamyslieť nad tým, či sú naozaj na ceste zo školy neprehliadnuteľné.

Reflexné prvky

Reflexné prvky by nemali chýbať na topánkach, vetrovkách či školských taškách. Zvláštnu pozornosť treba venovať školáčikom, ktorí získavajú prvé skúsenosti s dopravnou situáciou a nástrahami, ktoré na ne číhajú.

Vďaka reflexným materiálom 3M môžete zvýšiť ich bezpečnosť, pretože ich vodiči na ceste uvidia lepšie a skôr. Pre vodiča, idúceho rýchlosťou 50 km/h, znamená včasnejšie rozpoznanie o obyčajnú polovicu sekundy, sedem alebo viac metrov, na ktorých môžu zastaviť.

Reflexný materiál 3M™ Scotchlite™ pomáha zlepšovať viditeľnosť detí vo dne, v noci alebo v podmienkach nedostatočného osvetlenia, napríklad za zlého počasia.

Reflexný materiál 3M™ Scotchlite™ je ľahko spracovateľný materiál, ktorý sa dá zakomponovať do každodenného oblečenia.

Na odevy sa môže našívať alebo nažehľovať, prípadne je možné ho nalepiť na pevné povrchy ako sú prilba, korčule, bicykel atď.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár