Renault MÉGANE GrandCoupé – recenzia paničky

eva 0

Ak čakáte motoristickú hantírku s vybranými slovami ako „jazdná dynamika, elegantný vzhľad, kompaktný, a posvätný pojem  „segment“, prepnite si na iný kanál.  

Lebo toto píše „panička neznalá veci“ !

 

Kľúčiky od auta sú out

Vedeli ste, že kľúčiky od auta dnes už neexistujú? Dostala som plastový obal s dokladmi od auta a oblým predmetom, veľkosti počítačovej myši, s odporúčaním – toto si dajte do kabelky. 

Takže prvá vec, dámy. Ak chcete, aby ste sa dostali do auta, musíte mať kabelku. 

foto: Pavlínka Pavlíková

Približujete sa k nemu. Zavetrí vás (vďaka kabelke s myšou) , na znak oddanosti ostýchavo otvára sklopené spätné zrkadielka a  – žmurkne.  Akože keď tam nie ste, nie je sa na čo ani pozerať. 

Že po čom ženy ešte túžia? 

Nastupujete do auta

Rozkokošene hádžete paničkovskú kabelku na sedadlo spolujazdca a sadáte si … sadáte, sadááááááte. V skutočnosti som nekričala nahlas (teda dúfam nie až tak úplne). 

Po dopadnutí na dno auta som sekundičku zvažovala, či nezabudli namontovať sedadlo. Ale nie. Bolo tom. A nie jedno.

Úžasné, napufkané, pohodlné, ale prekvapivo – strašne nízko v podlahe.

Oblapiac volant pred sebou som chvíľu zvažovala, či naozaj spoza neho dosť vidím na cestu pred sebou, alebo má ten zmenšený výhľad ponad palubnú dosku nejako zaplátať to strešné okno (panoramatická posuvná strecha) .

Keby išiel dron, alebo padal meteorit, treba byť napozore. 

 

Už viem, prečo chcú chlapci formulu

Už tomu rozumiem, prečo chcú chlapci formulu. Toto je ono. Zapadnete do podlahy auta, splyniete s tou faradayovou klietkou a šinie sa svetom.

Výborne sedelo na tej zľadovatelej ceste. Auto pricucnuté ako gumený vešiačik na uteráky na kachličkách kúpelne. Počujete ten podtlak, že?

Jednoducho vás to z tej cesty nepustí do jarku, aj keby ste chceli. Ano, toto môže byť dôvod, prečo sú ochotní ľudia vystupovať z takéhoto auto von ako z hlbokej vane. Beriem.   

 

Gombíček  s funkciou „neróóób“

Musím ešte k tým sedadlám.  Že nastavenie polohy a tak, to poznáme. Ale oni mali funkciu masáže! Pošmátram ručičkou po ovládacom paneli, keď stojím na semafore, nastavím masáž, … že fakt príjemná záležitosť, pozdravujem autora.

Najväčší aplauz ženského publika patrí gombíku, ktorý mám ako šofér na dosah ľavej ruky – na boku sedadla. Keď vám už masážne produkcie lezú na nervy, stlačíte gombíček  „už neróób“. A on prestane.

Viete si predstaviť takýto gombík na boku vašej manželskej postele? Namiesto tých paušálnych epických formulácií v zmysle „ Dnes nie miláčik, mám migrénu“… no nič, som sa len nechala uniesť.

Má to vlastný Tablet / Systém MULTI -SENSE

Okrem takých tých, život zachraňujúcich fičurín, že senzor únavy vodiča, kedy vám auto hrkoce, aby vás vydesilo, alebo systém núdzového brzdenia, atď…

Konečne vychytávky pre paničky! 

Máte dnes fialové nechty? Prepnete si podsvietenie na prístrojovej doske do vášho odtieňa.:) A môže vás dnes ešte niečo vyviesť z rovnováhy? 

Pojedáte práve tukom nasiaknuté hranolky z McDrive? Aby ste sa necítili blbo, prepnete jazdu z Eko na Sport. Hneď sa cítite lepšie. 

 

Keď sme už pri tom športe

Môjmu manželovi (Povolaním je  filozof. Rozumej – nerobí schválne zbytočné pohyby), tento Mégane zmenil život. Jazdil na ňom výhradne ! v „športovom režime“.

Až mu naši puberťáci začali pripravovať ráno na posteľ športové termoprádlo a značkové tenisky, že veď, keď už je taký športovec, musí sa začať príslušne obliekať. 

Tak už je ľudstvo konečne na stope tomu, ako bezbolestne zmeniť životný štýl. Zvukom motora!

 

Auto, v ktorom sú Rybičky

V detskom osadenstve našej famílie zožali najväčší úspech rybičky. Tabletová hra, kde naháňate nejaké rybičky prstíkom. Neviem, či to zvyknú robiť šoféri v kolónach, ale náš junior bol ochotný vymeniť hrací čas za večerníček. 

 

Kufor má

Priestor – prekvapivo, v pohodičke. Dostali sme tam aj kočík, skatebord, a kopec potrebných tools k rodinným aktivitám.

Zavriete ho, a ďalej sa hráte na dôležitú paničku v menežérskom aute:)

fotila: Pavlínka Pavlíková

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (11 hlasov, priemerne: 4,90 z 5)
Loading...
Author image

Eva Pavlíková

Do tejto stránky som sa prerodila. Postupne - pôrodmi mojich štyroch detí. A tak sa na svet pozerám očami rodiča. Čo na mysli, to na klávesnici.

články autora...

Pridaj komentár