Volkswagen zbiera svetové ocenenia

barbora 0

Volkswagen Polo získal cenu World Car of the Year 2010. Ide o druhé víťazstvo za sebou pre značku Volkswagen – minulý rok tento titul získal model Golf, ktorý bol v roku 2009 zvolený aj za najbezpečnejšie auto roku.

Na otváracom ceremoniáli New York Internation Auto Show bol včera Volkswagen Polo zvolený Svetovým autom roka 2010 (World Car of the Year).

 

Kvalita, úžitková hodnota, bezpečnosť, vzťah k životnému prostrediu, výraznosť a emocionálny apel sú hlavné kritériá pri získaní titulu Svetové auto roka. Tento rok, boli kandidáti s najlepšími vyhliadkami na titul, traja (v abecednom poradí) – Mercedes-Benz trieda E, Toyota Prius a Volkswagen Polo.

„Sme veľmi poctení, že v tejto vysoko hodnotenej skupine uspel pri hodnotení porotcov práve Volkswagen Polo“ zhodnotil Prof.Dr. Martin Winterkorn, predseda predstavenstva Volkswagen AG. „Po veľkolepom triumfe Golfu v minulom roku, nás veľmi teší, že tento úspech môžeme zopakovať s Polom. Tieto autá dosiahli početné ocenenia a získali už veľa cien. To len podčiarkuje, že Volkswagen ide tou správnou cestou a má doteraz najlepšie portfólio svojich produktov v histórii.“

Okrem toho, produktová značka VW pre hospodárnosť „BlueMotion“ (dostupné pre Polo, Golf a Passat) získala ekologickú cenu World Green Car Award 2010.

Obe ocenenia prebral v New York City šéfdizajnér koncernu VW Walter de Silva. „Nová generácia Pola fascinuje svojou priamosťou, jedinečnosťou a nadčasovým dizajnom ako aj vynikajúcou hospodárnosťou. Medzičasom sa pre jeho kúpu rozhodlo už 230.000 zákazníkov na celom svete.“

World Car Awards sa počas siedmych rokov svojej existencie stala jedným z najvýznamnejších udeľovaných ocenení. Z 59 porotcov z 25 krajín, sa z pomedzi 30 hodnotených modelov, viac ako polovica rozhodla pre Polo.

Zdroj: PR Volkswagen

 

Galéria k článku

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 3,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár