Vieme aké autá si kupujú slovenské mamičky

Ľubomír Šimkovič 4

Podľa najnovších štatistík AAA AUTO sa v populácii mamičiek – vodičiek teší najväčšej obľube benzínové automobily s manuálnou prevodovkou v prevedení kombi.

Špecifickú skupinu potom tvoria ženy – matky, ktoré pripomína medzinárodný sviatok Deň matiek, ktoré tento rok pripadá na 8. mája.

Slovenské matky stretnete na cestách najčastejšie vo vozidlách značky Škoda, Volkswagen a Renault.

Ženy, ktoré majú v aute malé ratolesti, dávajú prednosť praktickosti a najmä bezpečnosti pred komfortom a štýlom. Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere novšieho vozidla je priemerná spotreba a veľkosť kufra.

Podľa štatistík AAA AUTO slovenské ženy preferujú benzínové motory (64,7%) a rozhodne nepodliehajú západnému trendu automatických prevodoviek.

„Autá s manuálnou prevodovkou tvoria takmer 92 predaných vozidiel práve dámskej časti populácie,“ uvádza Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO a dodáva: V AAA AUTO tvoria ženy takmer 30% zákazníkov. V prípade typu karosérie u zákazníčok všeobecne vládne hatchback (56%), však ženy s deťmi preferujú kombi, MPV a čím ďalej viac nám narastá predaj vozidiel aj v segmente SUV, pretože mamičky kladú oveľa väčší dôraz na celkovú bezpečnosť. Sama z pohľadu matky a aktívnej vodičky, preferujem väčšie bezpečné autá s dobrým výhľadom a veľkým úložným priestorom. 

 

Odlišné preferencie majú začínajúce vodičky.

Vnímajú automobil predovšetkým ako flexibilný dopravný prostriedok a zároveň symbol určitej nezávislosti. Tieto ženy si častejšie vyberajú menšie autá s nižším obsahom motora, ktorých výhodou je celkovo nižšia spotreba paliva a ľahšie manévrovanie, napríklad pri parkovaní v centre miest či podzemných garážach.


„Ženy sú vo všeobecnosti pri výbere automobilov veľmi pragmatické, ale čím sú mladšie, tým viac pri výbere automobilu zohľadňujú aj módnosť a farbu vozidla,“

dopĺňa Topolová. Automobily slovenských vodičiek tak najčastejšie zdobí elegantná šedá farba (23,2%), nasleduje modráčierna (16,2%) a červená (14,3%).

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Komentáre k článku

  1. Nooo tiez som sice zena, ale vybrat si sama veru neviem auto big green jedine co spoznam je farbaa velkost big green co je blbe pretoze budem si musiet zaobstarat nejake na chodenie do prace do mesta…

    1. Bola som na tom podobne haha Brala som vsak auticko z Darexu v bratislave, najdi predajcu blondaka s modrymi ocami, uplne ochotny mi vsetko pomohol, vysvetlila tak… 2 in 1 haha

  2. Prax to len dokazuje, zeny vedia co chcu /konecne smile) ale musim povedat ze aj moja zena patri do tychto statistik lebo si sama vybrala a kupila auto z tohto bazara a je spokojna. Pravdupovediac som o tom vobec nevedel a raz prisla domov na novom aute tak som len kukal ze ake prekvapenie. Som na nu hrdy.

  3. Celkom to suhlasi co pisu, lebo som tam kupila Opel Corsa a tiez som sa pozerala na farbu a velkost do mesta, aby som vedela zaparkovat smile

Pridaj komentár