7 tipov od starých mám pre údržbu auta

jarka 0

Fén a pijak na žuvačky, Cola proti usadenej špine na diskoch kolies a minerálna voda na fľaky od krvi. Tieto domáce prostriedky pomôžu niekedy pri znečistení lepšie, ako drahé produkty zo špecializovaných obchodov.

www.iSock

Pre údržbu automobilu nepotrebujete vždy drahé čistiace prostriedky.

Cola na znečistenie diskov

Napriek tomu, že svojho tátoša umyjete, napríklad v autoumývačke, zostane časť usadenín špiny nalepená na diskoch. Na toto silné znečistenie je vynikajúca Cola. Stačí ňou poliať znečistené miesta a chvíľu nechať pôsobiť. Nakoniec očistiť žinkou a opláchnuť vodou. 

Cibuľa a novinový papier na špinavé okná

Ak sa Vám nedarí odstrániť šmuhy na skle, použite prostriedky, ktoré nám ponúka samotná príroda. Neznie to síce voňavo, ale s cibuľou zvládnete aj tento problém. Okná prečistite cibuľou, potom opláchnite mydlovou vodou a vyleštíte novinovým papierom.

Detský olej proti hmyzu na kapote vozidla

Pokiaľ máte rozsiahlejšie časti prednej kapoty znečistené od zaschnutých ostatkov hmyzu, položte asi na pol hodinu na toto miesto mokrú handru. Potom už len jednoducho naneste trochu oleja, prečistite žinkou a vyleštíte.

Čo so žuvačkou

Žuvačku môžete odstrániť tak, že ju nahrejete fénom a potom na ňu položíte pijak. Mne sa viac pozdáva metóda s ľadom. Žuvačku zamrazíte ľadovou kockou a potom ju jednoducho odstránite.

Kriminálka 

Na fľaky od krvi pomáha studená minerálna voda alebo pena na holenie.

 Vlhkosť v aute

Ryža pomáha odstrániť vlhkosť v aute. Najjednoduchšie je však nechať pootvorené okná, ak máte auto zaparkované v garáži.

 Zápach

Šálka s kávou alebo múkou odstráni nepríjemné zápachy po cigaretovom dyme alebo jedle.

Určite aj vy poznáte veľa účinných metód od svojich starých mám, ktoré sa dajú vynikajúco použiť pri čistení vozidla a možno aj domácnosti. Prezraďte ich aj nám.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (9 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár