Ako sa staráme o svoje auto?

barbora 0

www.sxc.hu

Spoločnosť Chevrolet, jedna z najrýchlejšie rastúcich automobilových značiek na svete, zorganizovala medzinárodný prieskum zameraný na návyky vodičov pri údržbe svojich vozidiel, ktorý potvrdil, že vodiči sa o svojich „kovových miláčikov“ dobre starajú.

 

Niektoré stereotypy

sa jednoducho zmeniť nedajú:

  • 70% žien sa stále spolieha na mužskú pomoc pri problémoch pod kapotou auta. A prečo nie, veď na to ich máme, nie 🙂
  • „Len nech sneží, len nech sneží“ – až 77% vodičov na Slovensku bolo dobre pripravených na prvý zimný sneh a „prezulo“ zimné pneumatiky včas.
  • 60 percent slovenských žien preferuje pekné malé mestské automobily, zatiaľ čo muži sa rozhodujú medzi funkčnosťou mestských automobilov (32%) a pohodlím rodinného auta (39%).

 

Príprava na zimu

Slovenskí vodiči preukázali lepšiu pripravenosť ako českí, až 77% Slovákov vymieňa pneumatiky počas neskoršej jesene ešte pred prvým snežením, zatiaľ čo českí vodiči sú v tomto smere pozadu so 65% vodičov, ktorí prezuli zimné pneumatiky načas.

Chevrolet odporúča všetkým vodičom, aby „prezúvali“ svoje auto včas, pretože zvýšia nielen svoju bezpečnosť v rámci cestnej premávky v zlom počasí, ale so správnymi pneumatikami získajú nemalé výhody týkajúce sa komfortu počas jazdy, úspory paliva ako aj celkového opotrebenia pneumatík.

 

Ako sa staráme o svoje auto?

Výsledky prieskumu tiež zistili, že Slováci sa lepšie starajú o svoje autá – 50 percent vodičov navštívi umývačku áut aspoň raz za mesiac a takmer 30 percent vodičov umýva svoje auto raz za dva týždne. Pre porovnanie, podľa výsledkov v Českej republike, len 43 percent českých vodičov umýva svoje auto raz za mesiac a prekvapivo až 28 percent Čechov je ochotných čakať, pokiaľ im niekto na kapotu auta nenapíše „Umy ma!“.

Prieskum tiež ukázal určitú podobnosť, kedy na základe vlastného hodnotenia sa rovnaké percento slovenských žien aj mužov cíti byť zodpovednými voči svojmu automobilu (60%).

Zaujímavé tipy ako sa lepšie starať o svoje auto poskytli na základe osobnej skúsenosti Rob Huff, pretekár Chevrolet WTCC a Ian Halleran, manažér popredajných služieb zákazníkom spoločnosti Chevrolet pre strednú a východnú Európu. Nájdete ich na webstránke Chevroletu.

 

Čo v prípade poruchy auta?

V otázke potreby pozrieť sa pod prednú kapotu auta, české a slovenské ženy v porovnaní s výsledkami z ostatných krajín Európy, nie sú ochotné „zašpiniť si ruky“ pri kontrole, či je v aute všetko v poriadku. Konkrétne len <strpng>15% Sloveniek a 13% Češiek sa pod kapotu pozerá pravidelne.

Medzi 11 sledovanými krajinami boli horšie výsledky už len v Litve (11%) a Lotyšsku (7%), kde sa ženy zdráhajú ešte viac otvoriť kapotu na svojom aute, na druhej strane v Bulharsku až 52% žien tvrdí, že kontroluje stav pod kapotou pravidelne.

Pokiaľ ide o doplnenie motorového oleja väčšina slovenských žien ešte stále necháva túto „špinavú“ úlohu na svojho automechanika pri pravidelnej ročnej údržbe vozidla.

 

Aké auto?

Na Slovensku viac ako 60 percent opýtaných žien preferuje pekné malé mestské automobily.

Na rozdiel od všeobecného predpokladu, že muži dávajú prednosť rýchlym športovým automobilom, prieskum ukázal, že slovenskí muži sa rozhodujú medzi funkčnosťou mestských automobilov (32%) a pohodlím veľkých rodinných vozidiel s množstvom priestoru (39%).

 

Na Slovensku sa na prieskume spoločnosti Chevrolet zúčastnilo 500 vodičov, z toho 182 žien a 318 mužov, celkovo bolo do prieskumu zapojených 4700 vodičov z 11 európskych krajín vrátane Maďarska, Rumunska, Bulharska, Českej republiky, Estónska, Lotyšska, Litvy, Srbska, Chorvátska a Slovinska.

 

 

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (6 hlasov, priemerne: 3,70 z 5)
Loading...

Pridaj komentár